2022-23 Prognozy NBA w sezonie regularnym: wybory ekspertów na MVP, debiutant roku, najbardziej ulepszony gracz

Koszykówka NBA to sport zespołowy, ale rzadko kiedy jedna osoba robi niewiarygodną różnicę. Aaron Judge może dostać się na dysk tylko cztery lub pięć razy na mecz. Patrick Mahomes nie ma komu rzucić, jeśli nie może otworzyć odbiorników. (I nie gra w obronie.) Ale w NBA gracz może sam dominować na odcinkach gry, dlatego supergwiazdy mają taką moc i są nagradzane tak lukratywnymi pensjami.

W sezonie 2022-23 wszystkie wyścigi z nagrodami mają kilku legalnych kandydatów, w tym MVP. Większość spodziewa się, że Nikola Jokic nie wygra trzeciego sezonu z powodu zmęczenia wyborców, ale to może się łatwo zmienić, jeśli przejmie. Bryłki Denver Za ziarno nr 1 w spiętrzonej Konferencji Zachodniej. The Filadelfia 76ersJoel Embiid był panną młodą przez ostatnie dwa sezony, więc jest logicznym kandydatem do wygrania tegorocznej nagrody, ale będzie musiał stawić czoła ostrej konkurencji ze strony dwóch graczy, których nie możemy się doczekać i przynajmniej dwóch czarnych koni. Z nikąd.

Gracz Roku zwykle sprowadza się do utalentowanych młodych graczy, którzy mają więcej możliwości, ale w tym sezonie mogą to być zawodnicy pierwszego roku – zwłaszcza, że ​​wygrywanie nie jest priorytetem dla większości ich drużyn. Byłoby ciekawie zobaczyć, czy ten sezon przyniósłby walkę między pierwszym wyborem Paolo Banchero i drugim wyborem Cedem Holmgrenem, ale kontuzja stopy Holmgrena uciszyła tę debatę.

Nagroda z ograniczoną liczbą realistycznych opcji, być może Defensive Player of the Year. Rudy Gobert może to zdobyć Minnesota Timberwolves Finiszując w pierwszej piątce pod względem skuteczności defensywnej, po raz czwarty mógł zabrać do domu nagrodę. A potem Bam Adebayo, kto? Miami ciepło Kłócili się bezlitośnie w poprzednich sezonach i Feniks słońca„Wing Mikal Bridges jest jednym z niewielu graczy obwodowych z dużą szansą na wygranie DPOY.

READ  Donald Trump został oskarżony. Oto, co wiemy

Zdobywcy wiader zwykle zabierają do domu szóstą nagrodę Człowieka Roku żołnierze złotego StanuJordan Poole i Tyler Hero z Miami Heat na szczycie każdej listy. Jest jednak inny kandydat, który nie do końca pasuje do roli pure-score, a jest nim Malcolm Brockton. Boston Celtics. Jasne, może zdobyć punkty, ale jeśli wygra nagrodę, będzie to bardziej związane z jego zdolnością dowodzenia drugą jednostką na obu końcach parkietu.

Najbardziej ulepszony gracz jest zawsze trudną do przewidzenia nagrodą, głównie dlatego, że nikt z nas tak naprawdę nie rozumie kryteriów. Memphis Grizzlies Za Morant wygrał go w zeszłym sezonie, kiedy oczekiwano, że zostanie All-Star, podczas gdy zawodnik taki jak Poole zdobywał średnio 18,5 punktu na mecz w G League, co jest rozczarowującym czwartym w drużynie mistrzowskiej. Kandydaci na ten sezon to zazwyczaj utalentowani zawodnicy, którzy dostaną więcej możliwości, jak na przykład obrońca Philadelphia 76ers Tyrese Maxey. New York Knicks Straż Jalen Brunson i Indiana Pacers Straż Tyrese Halliburton.

Trener Roku zazwyczaj wybiera się do trenera, którego zespół najbardziej przekracza oczekiwania, więc jest to kolejna trudna do przewidzenia. Solidna poprawa z zeszłego sezonu zapewniłaby trenera takiego jak Willie Green Pelikany nowoorleańskie Nagroda, znani wynalazcy, tacy jak Nick Nurse Toronto Raptors A Chris Finch z Minnesoty Timberwolves może zostać nagrodzony za ich błyskotliwość.

Wreszcie, tegoroczny Executive of the Year to intensywny wyścig dzięki przebojom poza sezonem w tym sezonie. Kawalerowie z Cleveland, Atlanta Jastrzębie i Minnesota Timberwolves. Ale duże plamy nie zawsze dają sprzęt. Poprawianie krawędzi, tak jak zrobił to Daryl Morey z 76ers lub Brad Stevens z Celtics, może okazać się kluczowe.

Nasz personel CBS Sports NBA próbował przewidzieć wszystkie te nagrody na sezon 2022-23, a fakt, że żaden z wyborów nie był jednomyślny, świadczy o czystej naturze wyścigów. Nagrody są migawką dowolnego sezonu, więc jest to zabawne ćwiczenie, aby zbadać nominowanych, którzy wchodzą w rok, a następnie spojrzeć wstecz na to, kto nas zaskoczył, gdy wszystko zostało powiedziane i zrobione.

Mike Meredith/CBS Sports

Cieszyć się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *