16 miliardów dolarów fortuny Sama Bankmana-Frieda wyparowało w niecały tydzień


Nowy Jork
CNN Biznes

Pieczeń Sama Bankmana W poniedziałek obudził miliardera, gdy jego imperium kryptowalut zaczęło się rozpadać. W piątek jego szczęście zostało całkowicie zniszczone.

Bankman-Fried był wart około 16 miliardów dolarów na początku tygodnia, zgodnie z obliczeniami wartości netto Bloomberga. Ale jego giełda kryptograficzna FTX upadła, zmniejszając wartość jego aktywów do zera. Bloomberg zadzwonił „Jedno z największych zniszczeń bogactwa w historii”.

FTX poinformował w piątek, że złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, a Bankman-Fried, znany jako SBF, zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego.

Wartość netto 30-letniego przedsiębiorcy, głównie związana z aktywami cyfrowymi, wzrosła tej wiosny do około 26 miliardów dolarów. W lecie, gdy ceny kryptowalut gwałtownie spadły, Bankman-Fried wykorzystał swoją giełdę FTX i siostrzany fundusz hedgingowy Alameda do udzielania pożyczek firmom kryptograficznym, takim jak BlockFi i Voyager. zapada się.

Powiedział Reuters W lipcu on i FTX mieli jeszcze „kilka miliardów” pod ręką, aby pozyskać inne firmy i ustabilizować branżę.

Bankman-Fried odpowiada za 70% amerykańskiego biznesu FTX, który obecnie według indeksu jest bezwartościowy. Jego udziały w internetowym maklerskim Robinhood, wcześniej wyceniane na ponad 500 milionów dolarów, zostały usunięte z obliczeń Bloomberga, ponieważ doniesienia prasowe podały, że akcje mogły być w posiadaniu Alamedy i wykorzystywane jako zabezpieczenie kredytów.

Jako zwolennik „skutecznej filantropii” Bankman-Fried starał się zarobić jak najwięcej pieniędzy. Ale los jego filantropijnych wysiłków jest teraz wątpliwy.

W czwartek cały personel FTX Futures Fund publicznie wyszedł, mówiąc, że rozdaje 160 milionów dolarów w grantach. W oświadczeniu pięcioosobowy komitet napisał „Mają fundamentalne pytania dotyczące legalności i integralności działań komercyjnych, które finansują Fundację FTX i Future Fund”.

READ  Jokowi przeznacza 800 miliardów rupii na naprawę dróg w Lampung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *