Ponura przyszłość badań i rozwoju w Indonezji? – sobota, 20 maja 2023 r

Tiki Pangastu (poczta w Dżakarcie)

Premia

Singapur ●
sobota, 20 maja 2023 r

Badania naukowe i postęp technologiczny stanowiły podstawę rozwoju ludzkości w ciągu ostatniego stulecia. Od odkrycia antybiotyków po rewolucję przemysłową i cyfrową, dały nam one możliwość cieszenia się niespotykanym dotąd poziomem bogactwa i dobrobytu zarówno w bogatych, jak i biednych krajach.

Obecna pandemia COVID-19 dobitnie przypomina o wartości i potędze nauki. Opracowanie, przetestowanie, zatwierdzenie i przekazanie dziewięciu szczepionek przeciwko COVID-19 do rąk miliardów ludzi na całym świecie w ciągu dwóch lat jest całkowicie bezprecedensowe w historii medycyny, nauki i opracowywania szczepionek.

Indonezja nie pozostaje w tyle w opracowywaniu szczepionek na COVID-19. W październiku 2022 r. prezydent Joko „Jokowi” Widodo wprowadził na rynek pierwszą w kraju produkowaną w kraju szczepionkę przeciw COVID-19, IndoVac, co stanowi kamień milowy na drodze kraju do niezależności i samowystarczalności w zakresie szczepień oraz zmniejszania dysproporcji w dostępie do szczepionek na całym świecie. Szczególnie w krajach rozwijających się. Szczepionka IndoVac została opracowana wspólnie przez indonezyjską państwową firmę farmaceutyczną Bio Farma i Baylor College of Medicine w Houston w Teksasie w USA.

Przeczytaj całą historię

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Od 55 500 IDR/miesiąc

  • Nieograniczony dostęp do naszych treści internetowych i aplikacji
  • E-Post to codzienna gazeta cyfrowa
  • Bez reklam, bez przerw
  • Wyłączny dostęp do naszych wydarzeń i programów
  • Subskrypcja naszych biuletynów

Lub pozwól Google zarządzać Twoją subskrypcją

READ  Netanjahu ogłosił, że opóźni plany naprawy izraelskiego sądownictwa w związku z masowymi protestami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *