Trump pozwał komisję 6 stycznia, aby zablokować wezwania do zeznań i dokumentówCNN

Były prezydent Donald Trump Komisja Specjalna Izby Reprezentantów pozwała dochodzenie 6 stycznia 2021Złożenie wniosku w sądzie federalnym na Florydzie jest sposobem na zakwestionowanie jego wezwania do sądu w sprawie dokumentów i jego zeznań.

Trump kwestionuje zarówno legalność panelu – który podtrzymał kilka sądów – jak i twierdzi, że należy go uwolnić od zeznań dotyczących jego kadencji jako prezydenta.

Prawnicy Trumpa twierdzą, że przez ostatnie półtora tygodnia kontaktowali się z radą Zbliża się termin wezwania do sąduProponuje rozważenie odpowiedzi na pytania pisemne przy jednoczesnym wyrażeniu „obaw i zastrzeżeń” dotyczących większości próśb o dokumenty.

„Wniosek o zeznania i dokumenty od prezydenta Trumpa jest nieuzasadnioną ingerencją w instytucję prezydenta, ponieważ żądane są inne źródła informacji, w tym ponad tysiąc świadków, z którymi komisja skontaktowała się i milion dokumentów zebranych przez komisję”, jego prawnicy kłócić się w pozwie, można również uzyskać zapisy. Ponieważ jest wyraźnie dostępne uzyskanie zeznań i dokumentów z innych łatwo dostępnych źródeł, wezwanie do sądu jest nieważne”.

6 stycznia Rzecznik grupy odmówił komentarza.

Trump powiedział, że żądania Izby, jeśli zostaną spełnione, naruszyłyby ochronę przywilejów otaczających władzę wykonawczą, w tym ujawnienie rozmów, które odbył z urzędnikami Departamentu Sprawiedliwości i członkami Kongresu na temat wyborów w 2020 r. i „oczekujących spraw rządowych”.

Argumentował również w sądzie, że nie jest zobowiązany do ujawniania wewnętrznych zasad kampanii prezydenckiej 2020, „w tym swoich przekonań politycznych, strategii i pozyskiwania funduszy. Prezydent Trump nie sprawdził swoich konstytucyjnych praw w drzwiach Gabinetu Owalnego. Wezwanie komisji do prezydenta Trumpa jest nieważne, ponieważ narusza jego prawa wynikające z pierwszej poprawki.

Prawnik Trumpa, David Warrington, powiedział w oświadczeniu, że „długoletni precedens i praktyka uniemożliwia Kongresowi zmuszanie prezydenta do składania zeznań w ramach podziału władzy”.

Sprawa może opóźnić walkę o wezwanie Trumpa do Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów.

READ  13 marca 2023 Najnowsze informacje o upadku Silicon Valley Bank

Ciągłe spory sądowe z Trump House utrudnią komisji wyegzekwowanie nakazu sądowego – a spór może być trudny do rozwiązania przed wygaśnięciem obecnego Kongresu w styczniu.

Sprawa budzi pewne zabezpieczenia wokół prezydentury, które nigdy nie zostały w pełni przetestowane przez sądy apelacyjne, a Trump wniósł sprawę do sądu, który w przeciwieństwie do Waszyngtonu nie wpłynął na jego pozycję w Izbie Demokratów w ciągu ostatnich kilku lat.

Trump dostarczył sądowi najnowsze listy od swojego zespołu, a także jeden, który pokazał, że komisja Izby Reprezentantów w zeszłym tygodniu nie podejmowała żadnych prób uzyskania zapisów jego komunikacji elektronicznej na telefonach osobistych, wiadomościach tekstowych lub innych aplikacjach od 6 stycznia 2021 r. Zgodnie z listami Trump starał się również zidentyfikować każdy telefon i inne urządzenie komunikacyjne, z którego korzystał od dnia wyborów do opuszczenia przez niego prezydentury.

W liście z 4 listopada, pierwotnej daty ostatecznego terminu zwrotu dokumentów, komisja Izby Reprezentantów oskarżyła zespół Trumpa o próbę opóźnienia.

„Biorąc pod uwagę czas i charakter twojego listu – bez żadnego potwierdzenia, że ​​pan Trump ostatecznie zastosuje się do wezwania sądowego – twoje podejście w jego imieniu wydaje się być spóźnioną taktyką” – napisała przedstawicielka Penny Thompson, demokratka stanu Mississippi, która przewodniczy komisja. .

Ponieważ zespół Trumpa odpowiedział 9 listopada, że ​​nie będzie zeznawał, z dokumentów sądowych wynikało, że nie są dostępne żadne zapisy prywatnej komunikacji, przez co Izba zasadniczo nie reaguje.

Ale zespół prawny Trumpa odpowiedział Izbie w tym tygodniu, że Trump „dobrowolnie polecił rozsądne poszukiwania dokumentów będących w jego posiadaniu”, które pasują do obu tych kategorii. Jego prawnicy powiedzieli, że przeszukanie niczego nie znalazło.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *