Rząd pozwala pracownikom rządowym na pracę z domu, aby ograniczyć liczbę powrotów do domu

Tempo.co, Djakarta – Rząd podjął decyzję o połączeniu pracy w biurze (WFO) i pracy w domu (WFH) dla pracowników rządowych (ASN) we wtorek, 16 kwietnia 2024 r. i środę, 17 kwietnia 2024 r. Strona główna ma na celu wzmocnienie zarządzania przepływem powrotnym Id al-Fitr.

Minister ds. wzmacniania aparatu państwowego i reform biurokratycznych (PANRB) Abdullah Azwar Anas powiedział, że przy priorytetowym traktowaniu efektywności instytucjonalnej i jakości usług publicznych, rygorystycznie stosuje się ustalenia WFH i WFO.

Anas powiedział, że zgodnie z zarządzeniem prezydenta Joko Widodo agencje bezpośrednio zaangażowane w usługi publiczne nie wdrożą WFH, ale WFO pozostanie w 100 procentach.

„Dlatego w przypadku usług mających bezpośredni kontakt ze społeczeństwem będą one w dalszym ciągu działać jak najlepiej, zgodnie z dyrektywą Prezydenta Jokowi, a wyniki usług publicznych muszą zawsze być doskonałe w każdych okolicznościach” – stwierdziła Anas w pisemnym oświadczeniu z soboty 13 kwietnia. 2024.

Anas przytoczył, że agencje wdrażające WFO w 100 procentach obejmują sektory zdrowia, bezpieczeństwa oraz prawa i porządku, zarządzania katastrofami, energetyki, logistyki, usług pocztowych, transportu i dystrybucji, krajowych towarów krytycznych, krajowych planów strategicznych, budownictwa i podstawowych usług użyteczności publicznej.

Tymczasem w przypadku agencji rządowych zajmujących się sprawami administracyjnymi i usługami wsparcia przywództwa maksymalnie 50 procent całkowitego personelu może podjąć pracę w WFH.

Według Anasa szczegóły są regulowane przez każdą agencję rządową. „Może to być 40 procent, 30 procent i tak dalej, co jest kontrolowane przez urzędników odpowiedzialnych za zarządzanie personelem. [PPK] W każdej agencji” – powiedział Anas.

Przykładowo PPK może wdrożyć 40 proc. WFH i 60 proc. dla pozostałych pracowników, którzy mają obowiązek należeć do WFO.

Ponadto maksymalnie 50 procent agencji operacyjnych jest powiązanych z usługami rządowymi i wsparciem przywództwa. Należą do nich sekretariat, etyka, formułowanie polityki, badania, analizy i inne.

READ  Manchin mówi, że popiera Ketanjiego Browna Jacksona w Sądzie Najwyższym

Aishya Amira Wagang

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *