12 osób zaginęło w wyniku osunięć ziemi i gwałtownych powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami w Indonezji

Ulewne deszcze wywołały gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi na indonezyjskiej wyspie Sumatra, w wyniku czego co najmniej 12 osób uznano za zaginione – poinformowały w sobotę władze.

Tony ziemi, skał i drzew stoczyły się pod koniec piątku z góry, wyrywając jej brzegi, przedarając wioski na wzgórzach i docierając do rzeki, powiedział Budiono, który kieruje lokalną agencją poszukiwawczo-ratowniczą.

Najbardziej ucierpiała Chimangulambe, wioska w pobliżu popularnego jeziora Toba w prowincji Sumatra Północna, gdzie wiele osób zostało pogrzebanych w tonach błota, a domy uległy zniszczeniu – powiedział Budyono, który podobnie jak wielu Indonezyjczyków nosi to samo imię.

Powiedział, że akcję pomocy utrudniają drogi pokryte gęstym błotem, gruzem i gigantycznymi skałami, w związku z czym ratownicy szukali 12 osób, które zaginęły w sobotę.

Rzecznik Krajowej Agencji Zarządzania Katastrofami Abdul Muhari powiedział, że wieśniak został zabrany do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami po tym, jak osuwisko uderzyło w jego dom. Katastrofa uszkodziła co najmniej 12 domów, kościół, szkołę i hotel, co zmusiło około 50 rodzin z wioski do przeniesienia się do tymczasowych kwater rządowych.

Zdjęcia opublikowane przez agencję pokazały zniszczone domy, kościół, szkołę i hotel pokryte tonami skał.

Muhari powiedział, że władze nadal zbierają informacje na temat szkód i możliwych ofiar.

Monsuny od października do marca powodują częste powodzie i osunięcia ziemi w Indonezji – archipelagu składającym się z 17 000 wysp, gdzie miliony ludzi żyją na obszarach górskich lub w pobliżu żyznych równin zalewowych.

READ  Igrzyska Olimpijskie na żywo: liczba medali i aktualizacje z zimowych igrzysk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *