Nowa trasa do tego przyjaznego rodzinom kurortu na Bali znacznie ułatwi wakacje

Udostępnij artykuł

Ośrodek nadmorski Sanur na Bali jest jednym z przyjaznych rodzinom miejsc turystycznych na wyspie.

Dzięki spokojnym plażom i mnóstwu kurortów do wyboru łatwo zrozumieć, dlaczego Sanur jest ulubionym miejscem podróży setek tysięcy rodzin każdego roku.

A sytuacja będzie tylko lepsza.

Łódź Bali na plaży Sanur.jpg

Władze prowincji potwierdziły, że długo oczekiwany projekt budowy nowej głównej drogi w Sanur zostanie zrealizowany.

Odcinki dróg o łącznej długości 6 km pozwolą na odwrócenie ruchu turystycznego od ruchu osiedlowego i tranzytowego. Znacząco zmniejszy to zatłoczenie w okolicy.

Pełniący obowiązki gubernatora Bali, Sung Mat Mahendra Jaya, odwiedził port w Sanur w ubiegły weekend, aby porozmawiać z mediami o swoich obserwacjach.

Powiedział, że droga pomoże również pobudzić turystykę w Nusa Penida, ponieważ będzie prowadziła bezpośrednio do portu.

@użytkownik1878675299562 Jednym z najpiękniejszych naturalnych portów Bali jest Sanur Beach Harbor 🚤🏝🏖🇮🇩 #TRABILlog #wspaniałepodróże #Poli #politrip2023 #balindonezja #Port Sanur ♬ Oryginalny dźwięk – User1878675299562

Ruch w Sanur jest duży, a pojazdy przewożą turystów do portu Sanur, aby złapać szybkie promy na wyspy Nusa Penida, Nusa Ceningan i Nusa Lembongan.

Obecnie lotnisko na Bali przyjmuje około 18 000 przylotów dziennie, a port Sanur obsługuje około 12 000 osób przy przylotach i odlotach.

Pełniący obowiązki gubernatora Jaya spotkał się z szefem Departamentu Robót Publicznych, Planowania Przestrzennego, Mieszkalnictwa i Osiedla (PUPRKIM) na Bali. Nushakti Masa Veda nakreśliła, na jakim etapie jest program i czego mogą spodziewać się miłośnicy Bali w nadchodzących miesiącach.

Weda: „Jeśli nabycie ziemi [for the road] Koszt jest wysoki, będziemy współpracować z gminą i nie myślimy o wykupywaniu gruntów [as a problem]”.

@caitriona_b @kathandice Sanur Odpowiadaj na sugestie ☀️⛱🚲 #Poli #Indonezja #Podróż #indonezjafyp #Podróż #indonezjafyp #traveltiktok #rozmowa o polityce #fyp #dla Ciebie #życie w podróży #balifyp #polilife #Sanur ♬ Wakacje – Brudne Głowy

Pełniący obowiązki gubernatora Jaya i Veda byli także obecni przez prezesa portu Benoa Sadeli.

READ  Zdrowe społeczeństwo w potrzebach rozwiniętej Indonezji: Minister

Port Sanur jest obecnie zarządzany przez ten sam organ co Port Benoa i oba przechodzą okres rozbudowy.

Od listopada 2022 r. do otwarcia nowego portu Sanur 15 września 2023 r. port obsłużył 2,75 mln pasażerów, z których wszyscy korzystali z mniejszych dróg prowadzących do portu.

Nowy 6-kilometrowy odcinek drogi znacznie poprawi wrażenia turystyczne z plaży Sanur i okolicznych kurortów, a także sprawi, że podróżowanie na wspaniałe wyspy Nusa Penida, Nusa Ceningan i Nusa Lembongan stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

@caitriona_b Ta scena nigdy się nie starzeje 🥹 Jedno z moich ulubionych miejsc, które odwiedziłem od czasu wizyty w Indonezji, tylko 30 minut łodzią z Sanur na Bali 🤍 #Indonezja #Podróż #indonezjafyp #traveltiktok #rozmowa o polityce #fyp #życie w podróży #dla Ciebie #polilife #balifyp #Wskazówki podróżnicze #tanie porady podróżnicze #budżetpodróż Sugestia #poświęcenia #Gangupali #niezręczny #balifood #polilife #Nusalempongan #Nusapenida #Nusalamponganisland #Nusafenidabali ♬ Śnieg na plaży – Taylor Swift

Droga będzie budowana w dwóch częściach. W pierwszej kolejności na obecnie nieużytkowanych terenach należy wybudować trasę przypominającą obwodnicę.

Drugi odcinek będzie obejmował wiadukt bezpośrednio do portu Sanur i nad istniejącymi pasami ruchu.

Studium wykonalności projektu zostanie ukończone do końca roku, a liderzy mają nadzieję rozpocząć budowę na początku 2023 roku.

Wygląda na to, że rok 2024 będzie kolejnym ważnym rokiem rozwoju na Bali i jest jedna rzecz, o której turyści powinni wiedzieć podczas planowania podróży.

Nowa droga w Sanur planowana jest na przyszły rok, ale więcej pracy jest na drogach wokół plaży Kuta i większy projekt na drogach prowadzących do Uluwatu i okolicznych kurortów na półwyspie Bukit.

Semangkak-Beachside-Uluwatu

W zeszłym tygodniu minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan odbył konstruktywne spotkanie z pełniącym obowiązki gubernatora Jayą.

READ  Indonezja i Papua Nowa Gwinea potwierdzają współpracę w zakresie bezpieczeństwa w obliczu napięć regionalnych

Przyznali, że jeśli nie zostaną podjęte pilne działania w celu rozbudowy infrastruktury obsługującej turystykę na wyspie, istnieje ryzyko, że do 2027 r. Bali pozostanie w statycznym stanie wolnym od podatków.

Rozmawiano także o nowej linii kolejowej, która ma powstać w przyszłym roku.

Transport na Bali - Motorower - Grab - Kojek

Jednak zaniepokojeni właściciele firm i turyści na Bali chcą szybko dostarczyć rozwiązania.

I Putu Kede Hendrawan, prezes stowarzyszenia Bali Villa Association, wypowiadał się niedawno o tym, jak problemy z ruchem drogowym na wyspie mogą zszarganić publiczny wizerunek branży turystycznej.

Wzywa, aby jakość infrastruktury odpowiadała jakości doświadczeń gościnnych na wyspie.

hotel-luksusowy-basen-kobiecy-ubud

„Nudzi nas podróżowanie zatłoczonymi trasami, dlatego często szukamy alternatyw, szczególnie dla tych, którym brakuje czasu na wakacje” – powiedział.

„Z powodu korków musimy spędzać więcej czasu na drogach” – powiedział.

Hendrawan żąda od rządu większych inwestycji i rygorystycznych działań wobec kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, które niezaprzeczalnie odgrywają rolę w zakorkowaniu dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *