Zoo na Florydzie opłakuje śmierć Beraniego, starszego tygrysa sumatrzańskiego; 'fajny kot’

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Zoo Miami

Zoo Miami ogłosiło śmierć starszego i chorowitego tygrysa sumatrzańskiego po rozdzierającej serce diagnozie raka.

„Perani”, 15-letnia tygrysica, została w tym tygodniu uśpiona po tym, jak badania wykazały, że ma raka śledziony. Ogród zoologiczny podał, że rzadki tygrys był bardzo ospały i stracił apetyt w ciągu ostatnich kilku dni, po czym we wtorek został przewieziony do szpitala dla zwierząt w zoo w celu przeprowadzenia testów i badań.

Według: Podejrzany o strzelaninę w Ybor City przyznaje się do morderstwa drugiego stopnia

Początkowe objawy wskazywały, że miał ciężką anemię i odwodnienie, ale seria zabiegów, w tym zdjęcia rentgenowskie, USG i endoskopia, ujawniła powiększoną śledzionę i nieprawidłowości w nerkach.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Zoo Miami

W czwartek po południu u tygrysa zdiagnozowano raka. Ze względu na jego podeszły wiek i brak postępów władze podjęły trudną decyzję o humanitarnej eutanazji.

Berani urodziła się w marcu 2008 r. w zoo w San Francisco i przybyła do Miami w ramach programu przetrwania gatunków (SSP) za pośrednictwem ogrodu zoologicznego Montgomery w Alabamie.

Został pokryty samicą o imieniu „Leeloo”, z czego w 2015 r. urodził się samiec o imieniu „Sadhu”, a w 2021 r. samica o imieniu „Nathari”. Zoo opublikowało następującą notatkę z pozytywnymi wiadomościami:

„Co więcej, chociaż ze smutkiem ogłaszamy jego śmierć, wkrótce ogłosimy coś, co tylko wzbogaci i wzmocni dziedzictwo tego wspaniałego kota”.

Według Zoo Miami uważa się, że na wolności żyje mniej niż 500 tygrysów sumatrzańskich; Można je znaleźć w lasach na indonezyjskiej wyspie Sumatra. Są najmniejszym podgatunkiem tygrysa.

READ  Rząd, aby zapobiec zakłóceniom informacyjnym przed sondażami: Lemhannas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *