Zatrudnienie kluczem do walki z ubóstwem: minister finansów

JAKARTA (ANTARA) – minister finansów Sri Mulyani Indravati podkreślił, że tworzenie miejsc pracy jest kluczem do rozwiązania problemu ubóstwa, a tym samym zapewnienia lepszych miejsc pracy i możliwości.

„Możesz dostać świetną pracę, dobrą pracę, dużą pracę, ale jeśli jest tylko 100 wolnych miejsc (na taką pracę), nie rozwiąże to problemów ponad 100 milionów ludzi, którzy potrzebują pracy o (dobrej) jakości Opierając się na indonezyjskim środowisku politycznym, pomimo wszystkich walk, po raz pierwszy w historii Indonezji „Prezydent Jokowi przedstawił ustawę zbiorczą” – zauważył.

Minister złożył oświadczenie podczas oceny ubóstwa Indonezji Pathways to Economic Security przeprowadzonej we wtorek przez Bank Światowy.

Zwrócił uwagę, że w swojej historii Indonezja nigdy nie miała żadnego rodzaju prawa zbiorczego ustanowionego przez rząd.

Jednak prezydent stanu, poprzez swój gabinet, doprowadził do zmiany w sektorze inwestycyjnym, wdrażając ustawę zbiorczą, zauważył Indravati.

Podkreślił, że sieć bezpieczeństwa socjalnego nie może tworzyć miejsc pracy, tylko poprzez inwestycje. Inwestycja wskazana przez ministra nie jest inwestycją dużych projektów, jak produkcja pojazdów.

„Miejsca pracy są tworzone przez wiele inwestycji, przez wielu ludzi, aż do zwykłych ludzi” – powiedział.

Zwrócił uwagę na skomplikowany proces zakładania firmy w celach produkcyjnych ze względu na ograniczenia wynikające z kilku rozporządzeń.

„Tworzenie miejsc pracy jest prawdopodobnie czymś, o czym łatwiej nam mówić. Jednak w tym przypadku rząd Indonezji z obszarów centralnych, regionalnych i wiejskich musi przyznać, że stwarza problemy zamiast tworzyć rozwiązania” – stwierdził minister.

Dlatego powiedział, że prezydent Joko Widodo powiedział, że wszyscy powinni kontynuować reformę środowiska inwestycyjnego, biorąc pod uwagę, że ich prawdziwym celem jest stworzenie miejsca dla Indonezyjczyków do tworzenia dóbr.

Minister Indravathi skomentowała, że ​​widzi ustawę zbiorczą jako taką, która uprości wszystkie przepisy i ułatwi możliwości zatrudnienia.

READ  Twitter blokuje konto Kanye Westa za antysemicki tweet po ciepłym powitaniu Elona Muska • TechCrunch

„Dlatego tworzy ekosystem dla Indonezyjczyków i pomaga im tworzyć miejsca pracy” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Indonezja odnosi sukcesy w walce z Covid-19 niekonwencjonalnymi krokami: VP
Powiązane wiadomości: Ustawa o tworzeniu miejsc pracy mająca na celu wzmocnienie siły roboczej: Ministerstwo

Przetłumaczone przez: M Baqir Itrus – Mekka Yumna
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *