Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu, Karine Jean-Pierre, ogłasza, że ​​po podróży Bidena do Europy uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19

„Po raz ostatni widziałam prezydenta podczas wczorajszego spotkania z dystansem społecznym, a prezydent nie jest uważany za bliski kontakt w rozumieniu wytycznych CDC. Dzielę się dziś wiadomością o moim pozytywnym teście z powodu dużej przejrzystości” – powiedziała w swoim oświadczenie niedzielny wieczór.

44-letnia Jean-Pierre dodała, że ​​doświadcza „łagodnych objawów” i będzie pracować w domu do czasu po pięciodniowym okresie izolacji i ujemnym teście na Covid-19.

Podróżowała samolotem Air Force One z prezydentem i jego zespołem podczas jego… czterodniowy pobyt w Europie zmobilizować światowe demokracje i ogłosić więcej akcji przeciwko Rosji w związku z jej inwazją na Ukrainę. Przed wyjazdem sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki ogłosiła, że ​​po raz drugi uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19, również doświadczając łagodnych objawów.
A wcześniej w marcu drugi pan Doug Emhoff uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa, oznaczając pierwszy znany przypadek Covid-19 wśród pierwszej lub drugiej rodziny od czasu objęcia urzędu przez Bidena i wiceprezydenta Kamali Harris w styczniu 2021 r.

Ostatnim publicznie znanym negatywnym wynikiem testu na Covid-19 był piątek, w dniu wyjazdu z Brukseli do Warszawy.

W Białym Domu w ciągu ostatniego miesiąca, zgodnie z federalnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, urzędnicy i goście nie byli zobowiązani do noszenia masek ani zachowania dystansu społecznego. Oczekuje się, że goście zostaną przetestowani pod kątem Covid-19 przed wzięciem udziału w oficjalnych wydarzeniach w Białym Domu.

Liczba przypadków Covid-19 w Waszyngtonie spadła od szczytu na początku stycznia, kiedy kraj stanął w obliczu fali przypadków wariantów Omicron.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje w niedzielę.

READ  Fintechy powinny pomóc zwiększyć wydajność MMŚP poprzez cyfryzację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *