Sułtanat w dalszym ciągu cieszy się „dobrą” jakością powietrza

W Azji Południowo-Wschodniej mgła transgraniczna, która obejmuje głównie Singapur i Malezję, wywołała kontrowersje, a Indonezja obwinia Indonezję za pożary na Borneo, Sumatrze i Kalimantanie.

Jednak Brunei Darussalam cieszy się dobrą jakością powietrza.

The Biuletyn Przeprowadzono wywiady z nauczycielami i uczniami na temat możliwych zamknięć szkół, które w nadchodzących dniach powinny zaciemnić Sułtanat.

Maria, nauczycielka z zagranicy w prywatnej szkole podstawowej, powiedziała, że ​​jedyną opcją jest zamknięcie szkoły, jeśli mgła wpłynie na jakość powietrza. Będzie to jednak miało wpływ również na uczniów przygotowujących się do egzaminów, takich jak Brunei-Cambridge GCE „O” Level i Student Progress Examination (SPE).

Tymczasem Sophia, studentka siedząca w SPE, stwierdziła, że ​​nie może mieć wpływu na egzaminy, ponieważ poprawia, uczestniczy w zajęciach dodatkowych i uczęszcza na zajęcia przez cały rok.

W latach 90. sułtanat zamknął szkoły, gdy powietrze zanieczyszczał ciężki smog.

Matka Sophii, Siti, poleciła maski N95 chroniące przed mgłą.

Mówi się, że Singapur i Malezja podsycają pożary w Indonezji, powodując pogorszenie jakości powietrza. Pomimo ostrzeżeń wydanych przez Departament Meteorologii Brunei Darussalam w ubiegły weekend, wskaźnik jakości zanieczyszczeń (PSI) opublikowany wczoraj przez Departament Środowiska, Parków i Rekreacji wyniósł 10 dla dystryktu Brunei-Muara i 17 dla dystryktu Dudang. , 24 w dystrykcie Belait i 15 w dystrykcie Tempurang.

Tymczasem według stanu na godzinę 17:00 w niedzielę jakość powietrza w 19 obszarach w siedmiu stanach Malezji była niezdrowa. Gwiazda.

Według malezyjskiego systemu zarządzania indeksem zanieczyszczenia powietrza (APIMS) w Nilay, Negeri Sembilan odnotowano najwyższy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza (IPU) z odczytem 162. Malezja dokonuje przeglądu działań na miejscu, aby zapobiec powrotowi mgły z masowych pożarów. W Indonezji powiedział malezyjski minister środowiska Nik Nazmi Nik Ahmad Czasy Cieśniny (ST) w sobotę.

Indonezyjscy urzędnicy twierdzą, że Dżakarta odgrodziła 35 dużych plantacji na Sumatrze i Kalimantanie – głównych źródłach gorących punktów – aby ułatwić dochodzenie w sprawie przyczyn pożarów, które wytwarzają niezdrowy dym w powietrzu.

READ  Najeźdźcy dodają więcej pomocy TE po wymianie Darrena Wallera

Dyrektor generalny ds. egzekwowania prawa ds. środowiska i leśnictwa Razio Ridho Sani powiedział w sobotę ST, że firmy są gotowe stawić czoła karom, począwszy od grzywien pieniężnych i anulowania licencji na prowadzenie działalności, a skończywszy na karach więzienia dla popełniających błędy menedżerów i kadry kierowniczej. – Fatli Faisal

Powyżej i poniżej: Fotografie przedstawiające charakterystykę powietrza wokół Sułtanatu. Zdjęcie: Rafi Rosli
Zdjęcie: Rafi Rosli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *