Zarząd Biden anuluje kredyt studencki w wysokości 5,8 miliarda dolarów dla byłych studentów z Koryntu

To anulowanie jest systemowym zwolnieniem, które nie zostało jeszcze dokonane przez Departament Edukacji.

Niektórzy absolwenci Corinthian są już uprawnieni do umorzenia pożyczek, ale nowy środek zapewni, że umorzenie długów będzie dostępne dla wszystkich pożyczkobiorców, którzy w kwietniu 2015 r. zamknęli się z instytucji Corinthian w 1995 r.

W szczytowym momencie w 2010 r. Korynckie uczelnie zapisały ponad 110 000 studentów na 105 kampusach, niektóre z nich znane jako Everest, Healt College lub Viotech. Departament Edukacji wprowadził w błąd uczelnie w Koryncie co do ich zdolności do zamiany punktów na potencjalnych studentów i zafałszował wskaźnik umieszczania.

W 2013 r. wiceprezydent Kamala Harris – ówczesny prokurator generalny Kalifornii – pozwał uczelnie w Koryncie, oskarżając szkołę o oszustwa, wprowadzanie w błąd i rekrutację. Pozew prawdopodobnie został sfinansowany przez Corinthians, którzy sprzedali większość swoich lokali w 2014 roku, a resztę zamknęli w 2015 roku.

Presja polityczna, aby anulować kredyt studencki

Ogłoszone w środę ogłoszenie jest najnowszym i największym posunięciem zarządu Bidena, aby anulować federalne pożyczki studenckie dla oszukanych pożyczkobiorców przez ich uczelnie non-profit. Zarząd ułatwił kredytobiorcom trwale niepełnosprawnym oraz pracownikom sektora publicznego uzyskanie umorzenia zadłużenia.

Nowe ogłoszenie podnosi całkowitą kwotę kredytu studenckiego zatwierdzoną przez administrację Bidena od stycznia 2021 r. do 25 miliardów dolarów. Prezydent Joe Biden również kilkakrotnie przedłużał zawieszenie ceł w związku z epidemią – ostatnio przesuwając datę wygaśnięcia. 1 maja do 31 sierpnia.

Jednak fragmentaryczne podejście administracji do anulowania kredytów studenckich nie zadowoliło wielu Demokratów, którzy wzywali do powszechnego anulowania przez Bidena kredytów studenckich w wysokości do 50 000 USD na 43 miliony kredytobiorców.

Jak dotąd Biden opierał się tej presji, ale powiedział: Niektóre federalne pożyczki studenckie mogą zostać anulowane. W trakcie kampanii w odpowiedzi na epidemię proponował anulowanie co najmniej 10 tys. Zarabia do 125 000 $ rocznie.

Nie jest do końca jasne, czy władza wykonawcza prezydenta pozwala na szersze umorzenie długów studenckich. W zeszłym roku Biden poinstruował prawników z departamentów edukacji i sprawiedliwości, aby ocenili, czy ma uprawnienia do szerokiego anulowania federalnych pożyczek studenckich. Zarząd nie ujawnił tych ustaleń.

Ale wrzesień 2020 Notatka Centrum Usług Prawnych Uniwersytetu Harvarda twierdzi, że Kongres nadał Departamentowi Edukacji uprawnienia do powszechnego zniesienia federalnych pożyczek studenckich poprzez ustawę zwaną Higher Education Act, która przewiduje przyznawanie pożyczek studenckich złodziejom. Notatka stwierdza, że ​​daje to Sekretarzowi Edukacji uprawnienia do „tworzenia, anulowania lub zmiany zadłużenia w ramach federalnych programów pożyczek studenckich”.

Ulga jest dostępna dla tych, którzy zostali oszukani długiem

Walka o anulowanie kredytu studenckiego w Koryncie rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy grupa studentów dołączyła do grupy o nazwie Debt Collective. Zorganizowali pierwszy w kraju strajk kredytów studenckich, odmawiając spłaty kredytu studenckiego.

READ  Bali opracowuje nową aplikację do śledzenia lekceważących turystów

Byli studenci z Koryntu będą teraz automatycznie anulować swoją pozostałą federalną pożyczkę studencką.

Studenci, którzy uważają, że zostali oszukani przez swoją uczelnię, powinni ogólnie wezwać do Departamentu Edukacji coś, co nazywają ochroną przed spłatą.

Administracja Bidena zdystansowała się od kręgosłupa tych roszczeń, które zostały skonstruowane za administracji Trumpa. Obecnie odpisała 7,9 miliarda dolarów 690.000 kredytobiorców.

W niektórych przypadkach – jak na przykład ogłoszony w środę – rząd zdecydował, że cała grupa uczniów, którzy uczęszczali do określonej szkoły w określonym czasie, otrzyma odpowiednią ulgę. Grupy rzeczników twierdzą, że wierzą, że niedawny ruch koryncki utoruje drogę grupom pożyczkobiorców do eksmisji w przyszłości.

„To ogłoszenie toruje drogę do przyszłych zwolnień na poziomie grupowym dla innych szkół non-profit, w tym ITT Tech i Art Institute, oraz do szerszego anulowania wszystkich pożyczek studenckich” – powiedział Thomas Coke, współzałożyciel Deft Collective. Oświadczenie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Do raportu przyczyniła się Nicki Carvajal z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *