Zadbaj o komfort ludzi podczas szczytu ASEAN: Szef policji do urzędników

Zawsze bądź osobą bliską i kochaną dla publiczności.

LAPUAN BAJO, NTT (ANTARA) — szef policji krajowej Listio Sikit Prabowo poprosił swoich żołnierzy o zapewnienie komfortu publicznego podczas zabezpieczania 42. szczytu ASEAN w Labuan Bajo, dystrykt West Mangarai, East Nusa Tenggara (NTT).

„Muszę podkreślić, że dbając o bezpieczeństwo szczytu ASEAN w 2023 roku, musimy także postawić na komfort lokalnej społeczności” – powiedział tu w sobotę.

Biorąc pod uwagę dywersję i inżynierię przeciwdziałania ruchowi, poinformował, że policja planuje złożyć wnioski w kilku miejscach, aby ułatwić ruch dla przywódców ASEAN i innych zaproszonych delegatów podczas międzynarodowego wydarzenia.

Ponadto niektórzy pracownicy najemni będą korzystać z domów mieszkańców jako zakwaterowania.

Szef policji zaapelował do personelu o utrzymanie dobrej komunikacji i komunikacji ze społecznością poprzez dobrą komunikację, ponieważ społeczeństwo udzieli pełnego wsparcia policji w zabezpieczeniu szczytu zaplanowanego na 9-11 maja 2023 r.

„Ponieważ szczyt ASEAN 2023 jest ważny dla generowania strategicznych decyzji i promowania wzrostu gospodarczego w regionie Azji Południowo-Wschodniej, zapewni efekt mnożnikowy w Labuan Bajo, NDT i ogólnie w Indonezji” – zauważył.

Ponadto Prabowo zaapelował do wszystkich pracowników o zachowanie dobrego wizerunku i unikanie wszelkich działań, które mogłyby zaszkodzić reputacji firmy.

„Zawsze bądź blisko i sympatycznie dla publiczności” – podkreślił.

Policja Narodowa i Indonezyjskie Siły Obronne (TNI) były gospodarzami zgromadzenia sił bezpieczeństwa na 42. Szczycie ASEAN, który pełni służbę od 7 do 13 maja.

Wcześniej główny inspektor generalny policji regionalnej NTT, Johannes Asadoma, zaapelował do mieszkańców dystryktu West Mangalore o utrzymanie bezpieczeństwa i porządku w społeczności oraz o nierozsiewanie mistyfikacji i mowy nienawiści w celu wprowadzenia w błąd opinii publicznej podczas szczytu.

Lokalni duchowni, liderzy społeczności, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji wraz z władzami regionalnymi i policją złożyli deklarację poparcia i bezpieczeństwa szczytu ASEAN.

Powiązane wiadomości: 22. AECC omawia rolę ASEAN w reagowaniu na dynamikę geopolityczną
Powiązane wiadomości: Przygotowania do szczytu ASEAN zakończone w 90 procentach: oficjalne

READ  Tyson Fury zachowuje tytuł wagi ciężkiej WBC po pokonaniu Dilliana Whyte przez techniczny nokaut

Przetłumaczone przez: Francesca Nuga, USA Cytrynowy
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *