Wynik w World Series: dziesiąty homer JT Realmuto przypieczętowuje powrót Phillies z Astros, aby wziąć udział w pierwszej grze

Filadelfia Phillies pokonała Houston Astros 6-5 w piątek wieczorem w dramatycznym meczu 1 World Series 2022. Phillies powrócili z przegranej w pięciu rundach i mają teraz prowadzenie 1:0 w dogrywce do siedmiu serii. JT Realmuto uderzył w zwycięski home run Luisa Garcii w 10. rundzie, aby dać Houston pierwszą porażkę po sezonie 2022.

Astros objął prowadzenie 5-0 za parą home runów Kyle’a Tuckera. Zawodnik Astros zabrał zawodnika Phillies, Aarona Nolę, głęboko zarówno w drugim, jak i trzecim inningu. Phillies wrócili do gry w piątym inningu przeciwko asowi Astros, Justinowi Verlanderowi.

Wynik pozostał remisowy aż do końca dziewiątego miejsca, kiedy Jose Alduy zaliczył pojedynek i ukradł bazę, aby zająć pozycję punktowaną. Nick Castellanos wykonał imponujący chwyt ślizgowy, aby wprowadzić grę w dodatkowe rundy. To wtedy Realmuto wrócił do domu i Phillies byli w stanie odebrać zwycięstwo (mimo że Astros zwyciężyło w zwycięskiej pozycji z Davidem Robertsonem) i ukraść pierwszy mecz na trasie.

Tucker trafia na dwa home runy

Kyle Tucker trafił dwa home runy w grze 1. Zostań pierwszym graczem dzięki multi-homerom w World Series Brandon Lowe zrobił to dla Tampa Bay Rays w drugiej grze 2020 Fall Classic.

Pierwszy home run Tuckera miał miejsce w drugim inningu i dał Astrosowi wynik 1-0. Jego drugi strzał z trzech serii powiększył przewagę Houston do 5-0 w trzecim meczu:

Tucker został pierwszym leworęcznym pałkarzem w tym sezonie trafić home run przeciwko zmianie Aarona Nolii stał się czwartym graczem, który trafił na homera w swoich dwóch pierwszych World Series. Poprzednimi trzema byli Jean Denes, Andrew Jones i Pablo Sandoval, Ostatnio w World Series 2012.

Verlander tworzy historię w startach, ale rzuca w czołówce

Justin Verlander Został zaledwie drugim miotaczem od trzech dekad, który odnotował start w World Series, dołączając do Rogera Clemensa. Dołączył do innego byłego asa Red Sox w Jon Lester w innej kategorii, Jego 12. kariera Game 1 start.

Verlander pojawił się na dobrej pozycji, aby na początku nagrać swoje 16. zwycięstwo w karierze po sezonie. Nie pozwolił zawodnikowi na przejście przez pierwsze trzy rundy, podczas gdy Astros zepchnął go do pięciobiegowej przewagi. Jednak w czwartym inningu sytuacja się rozpadła, gdy pozwolił pięciu z sześciu pałkarzy dotrzeć do jednego punktu, zmniejszając przewagę do 5-3.

READ  Indonezja, UNWTO czyni Ubud światowej klasy kierunkiem turystyki gastronomicznej

Verlander dostanie jeszcze jedną zmianę, ale to okaże się błędem. Brandon Marsh podwoił się, Kyle Schwarber szedł, a potem podwoił się Alec Bohm, remisując wynik 5-5. Zanim jego noc dobiegła końca, Verlander rzucił pięć rund i pozwolił na pięć zarobionych biegów na sześć trafień i dwa spacery.

Podczas gdy Verlander ma reputację miotacza wielkich gier, wszedł do wieczoru z 5,68 ERA w siedmiu startach World Series. Piątkowy występ podniósł tę liczbę do 6,07, najwyższego wyniku ze wszystkich miotaczy, którzy rozbili co najmniej 30 rund w World Series.

Phillies usunęli pięciorunowy deficyt

Rozumiesz, że Phillies nie zdają sobie sprawy, że nie powinno ich tu być. Byli trzecim rozstawionym zespołem w sezonie zasadniczym i rozstawionym na 6 miejscu po sezonie, rozstawieniem, które nie istniało do tego roku. Muszą przegrać z Cardinals w serii dzikich kart lub Braves w NLDS. A jednak oto są w World Series.

Nikt nie powiedział Phillies, żeby szli cicho po tym, jak stracili 5:0 na początku pierwszego meczu. Po tym, jak Justin Verlander wycofał się z pierwszych 10 pałkarzy, z którymi się zmierzył, siedmiu z kolejnych dziewięciu pałkarzy i ośmiu z następnych dziesięciu dotarło do bazy. W pewnym momencie Phillies osiągnęli czwartą bazę z rzędu z dwoma outami w czwartym inningu, w tym przez Nicka Castellanosa (single RBI) i Aleca Bohma (dwa podwójne RBI).

Według Inside EdgePhillies osiągnęli razem trzy lub więcej trafień z dwoma outami przy trzech okazjach w tym sezonie, po tym, jak zrobili to 27 razy w MLB w sezonie zasadniczym. Wszystkie inne zespoły zrobiły to w październiku w sumie trzy razy.

Filadelfia oficjalnie zlikwidowała stratę 5:0 na szczycie piątego inningu. Verlander potrzebował 36 wyciągów, aby uzyskać pierwsze dziewięć outów i 54 wyciągów, aby uzyskać sześć ostatnich outów. Dopiero na swoim ostatnim wyciągu – nr 90 tego wieczoru – Verlander nie trafił w huśtawkę i złamaną piłkę.

Wyeliminowanie deficytu w pięciu rundach to tylko połowa sukcesu. Phillies wciąż musieli znaleźć sposób na pokonanie serii w szóstym miejscu, aby mieć szansę na wygranie meczu, i musieli to zrobić przeciwko doskonałemu bullpenowi Astros. To nie będzie łatwe.

READ  Zaangażowanie UE w globalną współpracę w zakresie wody podczas 10. Światowego Forum Wody

Realmuto przełamało impas w dziesiątym roku

Jak wspomniano powyżej, łapacz Phillies, JD Realmudo, uderzył w pierwszy w historii serii meczów u siebie w ekstra-inningu World Series w 10. inningu, dając Filadelfii przewagę 6-5. To będzie ostateczny wynik. Był to pierwszy dodatkowy runda u siebie w meczu World Series przez łapacza od czasu strajku Carltona Fiska w 1975 roku..

Home run Realmuto przyszedł po szybkiej piłce Luisa Garcii:

CBS Sports zauważyło, że wchodząc do serii, Realmudo był najlepszym strzelcem Phillies przeciwko rosnącym fastballom., jak oferuje Garcia. Z powyższego artykułu:

W sezonie zasadniczym, Realmuto był najlepszym strzelcem Phillies przeciwko szybkim piłkom z co najmniej 18 cali indukowanej odległości w pionie – fantazyjny sposób na powiedzenie narzutów, które odbiegały od ręki miotacza do talerza o półtorej stopy. . Realmuto uderzyło .435/.567/1.130 na te boiska.

Ogólnie rzecz biorąc, Realmudo zakończył wieczór 2 na 4 z parą trafień z dodatkowej bazy i trzema uderzeniami.

Thompson zaatakował bardzo agresywnie

Po zremisowaniu meczu, menedżer Phillies, Rob Thompson, natychmiast udał się do swoich najlepszych doraźnych. Oto jak Aaron Nola użył swojego bullpen po tym, jak podniósł pierwszy wyciąg w piątej rundzie:

 • As lewy zastępujący Jose Alvarado wszedł w piątym inningu, aby zmierzyć się z linią lewy-prawy-lewy Yordon Alvarez-Alex Bregman-Kyle Tucker. Alvarado wycofał trio.
 • Zach Eflin, który został rozrusznikiem, zmierzył się z dnem inningu z jednym wypadnięciem w szóstym. Miał cztery outy, singiel bramkowy i chód.
 • Lewy i nie. 3 starter (i potencjalny starter Game 3) Ranger Suarez wszedł z dwoma outami, aby zmierzyć się z linią Alvarez-Breckman-Tucker na siódmym miejscu. Uderzył pierwsze dwa, zanim dał singla Tuckerowi.
 • Ceranthony Dominguez, najlepszy zawodnik Phillies, zastąpił Suareza w ósmym miejscu. W tym momencie gra była na linii przy każdym boisku, więc Thompson był w swojej najlepszej formie. Dominguez miał pięć skreśleń.
 • David Robertson, najlepszy pozostały zawodnik drużyny Thompson, zaliczył 10. rundę po home runie Realmuto. Wybił biegaczy na drugim i trzecim miejscu.
READ  Rząd, aby zapobiec zakłóceniom informacyjnym przed sondażami: Lemhannas

Thompson używał swojego bullpen agresywnie, ale nie zagrażał niczyjej dostępności w grze 2. Alvarado rzucił tylko siedem wyciągów, Eflin 20, Dominguez 24 i Robertson 25. Nic tak intensywnego jak 30-40 wyciągów. Suarez rzucił 11 rzutów i bez problemu mógł rozpocząć trzeci mecz w poniedziałek. Thompson używał długopisu w sposób zrównoważony – agresywny, ale nie lekkomyślny.

Pięciu odciążających Phillies utrzymało Astros do czterech trafień i dwóch spacerów w 5 2/3 rundach. Filadelfia miała szansę ukraść pierwszy mecz na trasie i zdobyć przewagę na własnym boisku, a Thompson to zrobił. Używał swoich najlepszych miotaczy w największych momentach meczu i nie był w stanie poradzić sobie z dniem, a jego nagrodą było prowadzenie 1-0 w serii.

Phillies zakończyli zwycięską passę Houston

Przechodząc do pierwszej gry, Astros spisało się idealnie 7-0 w tym sezonie po sezonie. Wygrali Seattle Mariners w ALDS i New York Yankees w ALCS, zanim odpadli z Phillies w 1 meczu. Siedem wygranych z rzędu na początek sezonu to o jeden brak w stosunku do rekordu wszechczasów. Oto lista:

 1. 2014 Royals: 8 zwycięstw
 2. 2022 Astros: 7 zwycięstw
 3. Odważni 2020: 7 zwycięstw
 4. Góry Skaliste 2007: 7 zwycięstw
 5. 2017 Spryciarze: 6 zwycięstw
 6. 2016 Cleveland: 6 zwycięstw

Warto zauważyć, że pięć drużyn spoza tej listy nie wygrało World Series. Zły omen? Może, ale powiem więcej: wolę iść bez wygranej niż moje pierwsze siedem meczów w sezonie. Zwycięska passa Houston dobiegła końca, ale nie World Series. Potrafili pokonać Filadelfię cztery razy w kolejnych sześciu meczach.

następny

Gra 2. Z historycznego punktu widzenia zespoły, które wygrywają grę 1 z najlepszych z siedmiu, wygrywają serię w 64 procentach przypadków, chociaż zwycięzca gry 1 wygrał każdy z ostatnich czterech World Series i 16 z ostatnich 19. Seria światowa. Ponownie, może działać wyższa moc:

Kyle Schwarber dał Ameryce darmowe tacos ze swoją skradzioną bazą z siódmej rundy. W każdym razie, mecz 2 jest sobotni wieczór w Minute Maid Park. Lewy Framber Valdez (17-6, 2.82 ERA) i prawy Jack Wheeler (12-7, 2.82 ERA) to projektowane startery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *