Wymiana Danych Krajowej Transformacji Cyfrowej: Minister

Integracja usług publicznych z pewnością wymaga integracji danych

JAKARTA (ANTARA) – Stworzenie platformy wymiany danych jest częścią wysiłków na rzecz promowania narodowej transformacji cyfrowej, powiedział minister ds. instrumentacji państwowej i reformy biurokracji Abdullah Azwar Anas.

Powiedział, że platforma wymiany danych została opracowana w oparciu o opracowanie surowych danych i przepisów dotyczących wymiany danych osobowych, ustalenie i identyfikację kluczowych domen danych oraz dostęp budżetowy do budowy i obsługi platformy.

„Postęp transformacji cyfrowej odbywa się poprzez współpracę Data Indonesia (SDI), koordynację SDI na poziomie centralnym i regionalnym, rozwój formalnych i ustrukturyzowanych przewodników oraz promocję udziału SDI” – powiedział minister. Raport wpłynął tutaj we wtorek.

Według ministra dwa główne priorytetowe zadania to integracja usług publicznych oraz integracja danych SDI w ramach Elektronicznego Systemu Rządowego (SPBE).

„Integracja usług publicznych zdecydowanie wymaga integracji danych. Tak więc, jeśli zakończy się sukcesem zgodnie z wytycznymi prezydenta Jokowi (Joko Widodo), Indonezja będzie miała projekt zintegrowanych usług publicznych oparty na danych” – wyjaśnił.

Pochwalił inicjatywę Ministerstwa Narodowego Planowania Rozwoju, które rozszerzyło swoje wsparcie dla postępów transformacji cyfrowej.

Ministerstwo Planowania Rozwoju Narodowego wspiera realizację SDI jako krajowej wymiany danych w swojej roli koordynatora e-systemu rządowego.

„Doceniamy Ministerstwo Planowania Rozwoju Narodowego za uruchomienie wsparcia dla usług One Data Indonesia. Wszyscy wiemy, że domena danych i informacji działa w narodowej architekturze SPBE poprzez wdrożenie SDI jako fundamentu krajowych usług cyfrowych” – dodał.

Minister planowania rozwoju narodowego Suharzo Monorfa powiedział, że SDI odpowiada za ułatwienie wymiany danych za pośrednictwem jednej platformy.

Nowy mandat został nadany SDI w projekcie Rozporządzenia Prezydenckiego w sprawie postępów w transformacji cyfrowej na rzecz integracji krajowych usług cyfrowych, opublikowanym przez Ministerstwo Aparatury Państwowej i Reform Biurokracji.

„Aby platforma wymiany danych poruszała się w sposób ustrukturyzowany i systematyczny, musi istnieć jasna podstawa prawna w tym zakresie. Dlatego w tym przypadku musi istnieć rozporządzenie regulujące wymianę danych surowych i danych osobowych. Musi być jasno uregulowane w naszych obecnych narzędziach” – wyjaśnia Monorfa.

READ  Yellowstone Bison, 71-letnia kobieta z Pensylwanii, została zaatakowana po raz drugi w tym tygodniu, trzeci w ciągu miesiąca, mówi Park.

Powiedział, że ostatecznym przedmiotem wymiany danych byłby portal STI, który zaspokajałby interesy publiczne, interesy handlowe, interesy państwowe i państwową maszynerię cywilną.

Powiązane wiadomości: Prezes Sądu Najwyższego zarysowuje cyfrową transformację sądownictwa
Powiązane wiadomości: Transformacja cyfrowa poprawi konkurencyjność ASEAN
Powiązane wiadomości: Ministerstwo potwierdza, że ​​SDI zebrało 1804 propozycji danych priorytetowych na rok 2023

Przetłumaczone przez: Nardha Margaretha S, Mekka Yumna
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *