Syria mówi, że 4 żołnierzy zginęło, 3 zostało rannych w izraelskim strajku w pobliżu Damaszku

Czterech syryjskich żołnierzy zginęło, a trzech zostało rannych w izraelskim strajku w środę rano przed świtem w pobliżu stolicy Damaszku, podały syryjskie media państwowe.

Był to trzeci rzekomy izraelski atak w Syrii w tym miesiącu.

Państwowy nadawca powiedział, że syryjska obrona powietrzna odpowiedziała na izraelski atak. „Nasza obrona powietrzna skonfrontowała się z izraelską agresją na obrzeżach Damaszku” – podała agencja informacyjna SANA.

Syryjskie media państwowe cytowały niezidentyfikowanego syryjskiego urzędnika wojskowego, który powiedział, że pociski ziemia-ziemia zostały wystrzelone z północnego Izraela na pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku.

Urzędnik twierdził, że większość izraelskich pocisków została zestrzelona, ​​a wojsko syryjskie wciąż analizuje „skutki agresji”.

Syryjskie wojsko twierdzi, że zestrzeliwują nadlatujące rakiety po prawie każdym rzekomym izraelskim uderzeniu, które izraelscy urzędnicy wojskowi i cywilni analitycy obrony w dużej mierze odrzucają jako puste przechwałki.

SANA opublikowała film, w którym twierdzi, że pokazuje pocisk obrony powietrznej przelatujący przez nocne niebo.

W późniejszym oświadczeniu nadawca powiedział, że czterech żołnierzy zginęło, trzech zostało rannych i doszło do „niektórych strat materialnych”.

Syria zgłosiła dwa inne izraelskie ataki w pobliżu Damaszku na początku tego miesiąca, w tym rzadki nalot lotniczy w ciągu dnia.

Po rzekomym ataku w ciągu dnia lokalne media doniosły o wybuchach w pobliżu miasta Masjaf, które uważa się za bazę dla sił irańskich i proirańskich milicji i które w ostatnich latach było wielokrotnie celem ataków przypisywanych Izraelowi.

Na początku marca izraelskie ataki w pobliżu Damaszku zabijają dwóch oficerów irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Strażnicy przysięgli pomścić zabójstwa, a następnie rozpoczęli strajki na, jak twierdzili, izraelskim „centrum strategicznym” w autonomicznym regionie Kurdystanu w Iraku.

READ  Outsourcing projektu kolejowego Dżakarta-Surabaya do Chin jest ryzykowny

Z reguły izraelskie wojsko nie komentuje konkretnych ataków w Syrii, ale przyznało, że przeprowadziło setki wypadów przeciwko wspieranym przez Iran grupom próbującym zdobyć przyczółek w tym kraju. Twierdzi, że atakuje również transporty broni, które uważa się za przeznaczone dla tych grup.

Izraelskie ataki trwają w syryjskiej przestrzeni powietrznej, która jest w dużej mierze kontrolowana przez Rosję, nawet odkąd Moskwa rozpoczęła inwazję na Ukrainę.

Izrael znalazł się w konflikcie z Rosją, tak jak do tej pory coraz bardziej wspierał Ukrainę. Jednak premier Naftali Bennett unikał bezpośredniej krytyki Rosji, dążąc do utrzymania izraelskiej swobody poruszania się po syryjskim niebie.

Oddzielnie izraelski dron wojskowy rozbił się w Syrii we wtorek. Izraelskie Siły Obronne poinformowały, że incydent był badany. Żadna wrażliwa informacja nie została utracona w wyniku katastrofy i nie było ryzyka pobrania danych wywiadowczych z urządzenia, podała armia.

Agencje przyczyniły się do powstania tego raportu.

Opowiadamy krytyczną historię

Izrael jest teraz o wiele bardziej znaczącym graczem na arenie światowej, niż sugeruje to jego wielkość. Jako korespondent dyplomatyczny „The Times of Israel” dobrze zdaję sobie sprawę, że bezpieczeństwo, strategia i interesy narodowe Izraela są zawsze analizowane i mają poważne implikacje.

Dokładne przedstawienie historii Izraela wymaga równowagi, determinacji i wiedzy, a ja każdego dnia przychodzę do pracy, aby to zrobić w pełni.

Wsparcie finansowe od czytelników takich jak Ty pozwala mi podróżować, aby być świadkiem zarówno wojny (właśnie wróciłem z reportażu na Ukrainie), jak i podpisywania historycznych porozumień. Dzięki temu The Times of Israel pozostaje miejscem, do którego czytelnicy na całym świecie zwracają się po dokładne informacje o stosunkach Izraela ze światem.

Jeśli jest dla Ciebie ważne, aby niezależne, oparte na faktach przedstawienie roli Izraela w świecie istniało i kwitło, zachęcam do wspierania naszej pracy. Czy dołączysz dzisiaj do społeczności The Times of Israel?

READ  Maszynki do strzyżenia a Pelicans zdobywają punkty, na wynos: Brandon Ingram prowadzi Nowy Orlean do nr. 8 miejsc rozstawionych w play-offach NBA

Dziękuję Ci,

Lazar Bermankorespondent dyplomatyczny

Tak, dam

Tak, dam

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, relacje o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie ustawiliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAMa także dostęp ekskluzywne treści dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horovitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *