Wybory prezydenckie we Francji na żywo: Emmanuel Macron zmierzy się z Marine Le Pen

Kredyt …James Hill dla The New York Times

HARDECOURT-AUX-BOIS, Francja – Marine Le Pen ostatnie dwa dni swojej kampanii spędziła na zdeindustrializowanych, borykających się z problemami gospodarczymi terenach na północy Francji, które wraz z obszarem Morza Śródziemnego na południu tworzą jej twierdze.

Zachęcając swoich głównych zwolenników do głosowania w niedzielę, pani Le Pen zorganizowała imprezy w departamencie Somme, gdzie znajdują się miasta i wioski, gdzie jej ataki na swojego rywala, Emmanuela Macrona, jako „aroganckiego” prezydenta pełnego „pogardy” dla zwykłych ludzi, miały silny oddźwięk.

„Dla mnie Emmanuel Macron jest prezydentem, który wzbogacił bogatych” – powiedział Gaëtan François, 40-letni operator ciągnika budowlanego i radny wsi, przed ratuszem w Hardecourt-aux-Bois. „Marine Le Pen jest jedyną, która broni robotników”.

W Hardecourt-aux-Bois, wieś licząca 85 osób w Sommie, tylko trzy osoby głosowały na pana. Macron w pierwszej turze na początku tego miesiąca. SM. Le Pen zdobyła 78 procent głosów, co jest jej najwyższym wynikiem w całym kraju.

Wioska, podobnie jak reszta regionu, przesunęła się w prawo w ciągu ostatniej dekady.

82-letni Maurice Clement, emerytowany kierowca ciężarówki, powiedział, że przez większość swojego życia głosował na socjalistów. W 2017 roku głosował na panią Le Pen w pierwszej rundzie, ale dla pana Macron w drugiej turze, ponieważ martwił się o skrajną prawicę.

Tym razem nie miał takich zmartwień. Pan. Powiedział, że polityka Macrona pogrążyła Francję w „dziurze”, powołując się na rekordowy dług publiczny nagromadzony podczas jego prezydentury. Był zły na pana Propozycja Macrona podniesienia wieku emerytalnego do 65 lat z 62 lat w ramach jego planów przebudowy systemu emerytalnego. Dla tych, którzy przez całe życie wykonywali ciężką pracę fizyczną, przejście na emeryturę w wieku 65 lat było równoznaczne z przejściem na emeryturę „o kulach”, powiedział.

READ  NCAA Tournament 2022: Symulacja przewiduje zaskakujące niepokoje, wybory March Madness, najlepsze osoby śpiące

SM. Le Pen, powiedział, „to jedyny wybór”.

Około 40 km dalej Ham, miasto liczące około 5000 mieszkańców, również przesunęło się w prawo w ostatnich latach. W wyborach prezydenckich w 2012 r. mieszkańcy Ham głosowali, podobnie jak reszta narodu, wybierając François Hollande, kandydata Partii Socjalistycznej, zamiast centroprawicowego Nicolasa Sarkozy’ego.

Ale w 2017 roku Ham wybrał panią Le Pen nad Panem Macrona. SM. Le Pen zdobył 56 procent głosów w Ham, w porównaniu z zaledwie 34 procentami w całym kraju.

W niedzielę pani Oczekiwano, że Le Pen z łatwością pokona pana Macron w Ham po raz kolejny. W pierwszej turze głosowania dwa tygodnie temu miała 41 procent głosów, z panem. Macron dostaje tylko 24 proc.

Poza Panią Skupienie się Le Pen na klasie robotniczej, jej wieloletnia, twarda dyskusja na temat przestępczości i imigracji przemawiała do wyborców takich jak Hubert Bekaert, lat 68, emerytowany optyk.

„Mam dość używania pieniędzy podatników na umieszczanie terrorystów w więzieniach” – powiedział, dodając, że chciałby przywrócenia kary śmierci. „Marine Le Pen jest jedyną osobą, która jest twarda wobec przestępczości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *