Wieloryb bieługa, który utknął we francuskiej Sekwanie, został uśpiony podczas akcji ratunkowej

Komentarz

Dziesiątki ratowników obserwowało wieloryba zawieszonego w siatce w powietrzu, co francuscy urzędnicy opisali jako „bezprecedensową operację” ratowania trzymetrowego ssaka.

Po godzinach delikatnego podnoszenia, we wczesnych godzinach porannych dźwig wyciągnął wieloryba z Sekwany, pierwszego etapu akcji ratunkowej mającej na celu uratowanie bieługi uwięzionej w rzece na północny zachód od Paryża. Kolejnym krokiem było przewiezienie go z powrotem na plażę w klimatyzowanej ciężarówce.

Ale pomimo ogromnej operacji z udziałem 80 osób – nurków, naukowców, policji i strażaków – lokalna prowincja zdeklarowany Wczesnym rankiem w środę bieługę uznano za zmarłą.

Chory wieloryb bieługa zginął 10 sierpnia, kiedy wpadł do Sekwany, próbując wrócić na morze w północnej Francji, poinformowali urzędnicy. (Wideo: Reuters)

Po zorientowaniu się, że był zbyt słaby, by przeżyć, urzędnicy postanowili uśpić ofiarę. Nie jest jasne, w jaki sposób wieloryb, który waży ponad 1700 funtów, oddalił się tak daleko od wód Arktyki, które stanowią jego naturalne środowisko.

Weterynarze czekali na ziemi, aby zbadać ssaka, który był uwięziony przez wiele dni w północno-zachodniej Francji i zniewolił odwiedzających. Tłumy tłoczyły się na brzegach rzeki Normandii, aby być świadkami akcji.

Na plaży w pobliżu kanału La Manche centrum dowodzenia pilnowało, jak ratownicy planują wyleczyć wieloryba przed wypuszczeniem go z powrotem do wody.

Ale z dala od zimnych wód jego chronionego gatunku zdrowie waleni w ciężarówce pogorszyło się.

„Podczas podróży weterynarze zauważyli pogorszenie jego stanu zdrowia, zwłaszcza funkcji układu oddechowego” – powiedziała weterynarz Florence Olivet-Courtois. Powiedział, że bieługa spędzała dni w nieodpowiednim środowisku, powołując się na temperaturę rzeki, zanieczyszczenie i łodzie.

„Ta operacja została rozpoczęta, ponieważ była to ostatnia szansa. Gdybyśmy go zostawili, poniósłby pewną śmierć” – powiedział na konferencji prasowej. „Więc próbowaliśmy go ratować. Niestety nie odnieśliśmy sukcesu.

Członkowie Korpusu Piechoty Morskiej Zespół i ratownicy próbowali pomóc wielorybom wrócić do rzeki w Kanale La Manche na początku tego tygodnia, aby je nakarmić. Obawiali się, że osłabione zwierzę umrze z głodu na szlaku wodnym.

READ  Ulga i niepokój, gdy główne chińskie miasta łagodzą ograniczenia Covid

Niedługo potem dźwig podniósł go od Seana, organizacji non-profit Sea Shepherd France powiedział Bieługa nie ma chorób zakaźnych, ale z niejasnych powodów nie może trawić pokarmu.

Sea Shepherd podziękował lokalnym władzom za próbę taktycznego posunięcia.

„Z ciężkim sercem ogłaszamy, że bieługa nie przeżyła relokacji, co jest ryzykowne, ale konieczne, aby dać szansę skazanemu zwierzęciu” – powiedział.

Obserwacje bieług w rzekach są rzadkie, ale w 2018 r. A Wieloryb o imieniu Penny To spowodowało podobną akcję ratunkową w brytyjskiej Tamizie.

W ostatnich latach w Europie zauważono również inne zwierzęta arktyczne. Według Muzeum Historii NaturalnejW tym morsa o pseudonimie Wally.

„Jeśli wzrost dzikiej fauny i flory Arktyki w wodach Europy jest częścią rosnącego trendu, jest za wcześnie, aby to stwierdzić. Topniejący lód„Ruch zdobyczy i sztormowa pogoda są powiązane ze zmianami w rozmieszczeniu tych zwierząt” – podało muzeum.

Rick Nock przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *