Wiceprezes i minister Zjednoczonych Emiratów Arabskich omawiają wysiłki na rzecz zacieśnienia współpracy

JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Indonezji Maruf Amin rozmawiał z Ministrem Energii i Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Suhailem Mohammedem Al Mazrouei o wysiłkach na rzecz zacieśnienia współpracy w różnych dziedzinach, w tym w edukacji i inwestycjach.

Z komunikatu prasowego wydanego przez Sekretariat Wiceprezydenta wynika, że ​​spotkanie obu stron odbyło się w piątek (2 lutego) w Domu Wiceprezydenta w Dżakarcie.

Amin pochwalił zacieśniającą się współpracę Indonezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich w zakresie edukacji, zwłaszcza budowę Mohammeda bin Zayeda College for Future Studies w Yogyakarcie, która odbyła się 31 stycznia 2024 r.

„To osiągnięcie jest owocem solidnej współpracy między Uniwersytetem Humanistycznym Mohammeda Bin Zayeda (MBZUH) a Uniwersytetem Nahdlatul Ulama (UNU) w Yogyakarcie w celu promowania ducha pokoju i człowieczeństwa” – zauważył.

Prorektor miał nadzieję, że współpraca ta dotrze nie tylko do uniwersytetów, ale także do Islamskich Szkół z Internatem (Besantran). W ten sposób Besandran, liczący w Indonezji tysiące ludzi, mógłby stać się nowymi ośrodkami cywilizacji.

W dziedzinie inwestycji pochwalił zacieśniającą się współpracę inwestycyjną między Indonezją a ZEA, zwłaszcza w sektorze wydobywczym.

Zauważył, że Indonezja posiada mnóstwo zasobów naturalnych, których przetworzenie wymaga dużych inwestycji i zaawansowanych technologii.

Oprócz górnictwa podkreślił duży potencjał rozwoju gospodarki i finansów szariatu w Indonezji.

W tym celu wezwał inwestorów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby nie wahali się inwestować w indonezyjski przemysł i sektor bankowy objęty szariatem.

Wiceprezydent i Minister rozmawiali także o umiarze religijnym i pokoju na świecie.

Amin powiedział, że Indonezja z zadowoleniem przyjmuje wysiłki rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich na rzecz promowania pokoju i ludzkości poprzez Nagrodę Saeeda dla Braterstwa Ludzkiego oraz że w tym roku dwie indonezyjskie organizacje islamskie, Nahdlatul Ulama i Muhammadiyah, zostały wybrane jako zwycięzcy nagrody.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 5 lutego 2024 r. pod Pomnikiem Założyciela w Abu Zabi.

„Insha Allah (z woli Boga) będę obecny w imieniu Prezydenta, aby Nahtlatul Ulama i Muhammadiyah otrzymali tę najbardziej prestiżową nagrodę” – zauważył.

READ  Daj dobry przykład życia w różnorodności: Jokowi dla chrześcijan

Pochwalił także Zjednoczone Emiraty Arabskie za organizację dorocznego Forum Pokoju w Abu Zabi, którego celem jest zrównoważenie poglądów narodów w zakresie budowania pokoju na świecie.

„Widzimy, że ta współpraca nie tylko zostanie utrzymana, ale także zacieśniona” – zauważył.

Minister energii i infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich Suhail Mohamed Al Mazrui powiedział, że Mohammed bin Zayed College for Future Studies w Yogyakarcie będzie ważną częścią wysiłków Indonezji na rzecz wspierania rozwoju zasobów ludzkich.

Powiedział także, że różne formy współpracy między ZEA a Indonezją, szczególnie w zakresie inwestycji, w dalszym ciągu dobrze sobie radzą.

W oświadczeniu prasowym po spotkaniu minister stwierdził, że jednym z priorytetów inwestycji ZEA w Indonezji jest zaspokojenie podstawowych potrzeb utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego, w tym rozwój produktów spożywczych halal.

Zauważył również, że priorytet inwestycyjny kraju w Indonezji w dalszym ciągu skupia się na aspekcie uzupełnienia infrastruktury, w tym na analizie potencjału inwestycyjnego w zakresie rozwoju Nusantary, nowej stolicy Indonezji.

Powiązane wiadomości: Indravati omawia zobowiązania klimatyczne z ministrem Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Powiązane wiadomości: Indonezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły porozumienie w sprawie pogody i współpracy w dziedzinie geofizyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *