Wiadomości o obchodach Eid i jedności Indonezyjczyków w Palestynie

Pokor, W Java (Antara) – Około 236 milionów indonezyjskich muzułmanów w całym kraju i za granicą obchodziło w środę Id al-Fitr.

W Indonezji tłumnie przybywają do meczetów oraz na boiska do piłki nożnej i trawiaste boiska w parkach miejskich, aby odprawiać masowe modlitwy Eid.

Na przykład meczety zapełnione muzułmanami w mieście Bogor i na jego przedmieściach.

Pod stosunkowo błękitnym niebem i porannym słońcem wiele osób wtargnęło na trawniki miejskiego ogrodu botanicznego, aby odprawić masowe modlitwy Eid.

W Dżakarcie minister spraw wewnętrznych Tito Karnavian i tysiące muzułmanów wzięli udział w modlitwach Eid w Wielkim Meczecie Istiklal w centrum Dżakarty.

W rozmowie z reporterami po odmówieniu modlitw Karnavian powiedział, że po zakończeniu wyborów powszechnych mamy nadzieję, że tegoroczne Id al-Fitr będzie inspiracją dla wszystkich Indonezyjczyków do ponownego zjednoczenia się i pójścia naprzód.

„Szczęśliwego Eid Mubaraka. Inshallah (z woli Boga), Id al-Fitr przyniesie nam radość oraz lepszą, spokojniejszą i spokojniejszą atmosferę po zakończeniu wyborów parlamentarnych i prezydenckich” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Eid Al-Fitr przyspiesza zjednoczenie Indonezyjczyków: Minister spraw wewnętrznych

Obecnie ludzie oczekują na ostateczne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (MK) w sprawie sporu dotyczącego wyniku wyborów prezydenckich z 25 marca 2024 r. złożonego przez pary kandydatów Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar i Ganjar Pranowo-Mahfud MD przeciwko Komisji Wyborczej Publicznej (KPU).

Sąd ma rozstrzygnąć spór dotyczący wyniku wyborów w ciągu 14 dni roboczych od jego złożenia.

Tymczasem na Tajwanie, który niedawno nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, około 18 000 indonezyjskich muzułmanów – w większości to pracownicy migrujący – zebrało się na dziedzińcu Narodowego Muzeum Tajwanu, aby odprawić masowe modlitwy z okazji Eid.

Sekcja Głoszenia i Dobroczynności Nahdlatul Ulama (NU) oraz Kapituła Specjalna NU na Tajwanie wspólnie zorganizowały modlitwę.

W Canberze w Australii kilkuset członków diaspory indonezyjskiej zebrało się na terenie ambasady Indonezji pod adresem 8 Darwin Ave w Yarralumla, aby uczcić Id al-Fitr.

READ  Horoskop Byk na lipiec 2022 r.

Obchody Eid na Australijskim Terytorium Stołecznym (ACT) rozpoczęły się masowymi modlitwami, po których członkowie zgromadzenia składali sobie nawzajem życzenia Eid Mubarak i delektowali się libańskimi potrawami.

W chłodnej pogodzie przed rozpoczęciem modlitwy często słychać było pieśni Takbeer (chwała Allahowi, subhanahu wa ta'ala).

Muhammad Degu Arifaiz Nasushan, jeden z masowych zgromadzeń modlitewnych Eid, powiedział, że w środę rano temperatura w ACT wyniosła około 8 stopni Celsjusza.

„Zamarzam na śmierć, czekając, aż rozpoczną się modlitwy Eid” – powiedział Nasushan, który obecnie studiuje studia magisterskie na kierunku studia strategiczne na Australijskim Uniwersytecie Narodowym.

Pomimo stosunkowo zimnej pogody w Canberze, powiedział ANTARA, z którą skontaktowano się z dystryktu Pokor w zachodniej Jawie, że ludzie, którzy zebrali się na terenie ambasady Indonezji na wydarzeniu Id al-Fitr, byli szczęśliwi.

Uroczystość Eid w Ambasadzie odbyła się w godzinach od 8:00 do 13:00 czasu lokalnego i zakończyła się bufetem złożonym z wielu autentycznych dań indonezyjskich.

W tym roku ambasada podała rendang, które zostało uznane za najlepsze danie na świecie, a także telur balado (jajko z popiołem z balado), sat ayam (satay z kurczaka) i sat kamping (satay z koziego mięsa).

W kazaniu z okazji święta Eid wygłoszonym po modlitwach Khatib (kaznodzieja) Ustadz Azhari Andi podkreślił znaczenie jedności, powiedział Nasushan.

Andy, który reprezentuje indonezyjską indonezyjską organizację charytatywną Dompet Tufa (Poor's Purse) z siedzibą w Australii, powiedział, że islam nie jest przeciwny jedności i różnorodności.

Argumentował raczej, że Allah stworzył rozróżnienia między rasami ludzkimi na ziemi, aby pomóc im konkurować ze sobą w czynieniu dobra i otrzymywaniu błogosławieństw Bożych, informuje Nasushan.

W związku z tym Andy zacytował w swoim kazaniu z okazji Eid, że Allah stworzył ludzkość z prochu, a uczucia narodowości i patriotyzmu są uważane za część ludzkiej natury i wyraz wiary.

Tymczasem w swoim przemówieniu wygłoszonym na imprezie Eid ambasador Indonezji w Australii i Republice Vanuatu Siswo Pramono pochwalił Australijsko-Indonezyjskie Stowarzyszenie Muzułmańskie ACD (AIMFACD).

READ  Nietuzinkowa uwaga Bidena na temat Putina wywołuje szok w dramatyczny ostatni dzień podróży

Ambasador Indonezji Pramono powiedział, że ambasada i AIMFACT ściśle współpracowały przy organizowaniu takich wydarzeń, jak spotkania iftar (przerwanie postu) w ambasadzie podczas wieczornych imprez w ramach Ramadanu i Iid w każdą sobotę.

Przypomniał uczestnikom wydarzenia Eid, jakie jest prawdziwe znaczenie odczuwania głodu i pragnienia podczas postu, co oznacza, że ​​muzułmanie mogą rozwinąć w sobie poczucie empatii wobec biednych w Indonezji i gdzie indziej.

W związku z tym ambasador Bramono wezwał członków indonezyjskiej diaspory w Australii, aby z wdzięcznością obchodzili Id al-Fitr, powiedział Nasushan.

Powtarzając poparcie Indonezji dla „rozwiązania w postaci dwóch państw”, Mr. Ambasador jest atrakcyjny” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Nowy przywódca Indonezji w dalszym ciągu wspiera Palestynę: Amp. Al Shuna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *