Kominfo przygotowuje przyjazny dla osób niepełnosprawnych dostęp do info.go.id

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Komunikacji i Informacji (Kominfo) przygotowuje swój publiczny serwis informacyjny pod adresem info.go.id, aby był dostępny dla osób niepełnosprawnych, jak mówi Hasim Gautama, dyrektor Kominfo ds. partnerstw public relations i zarządzania.

Witryna ma wiele funkcji, takich jak narzędzie do zmiany rozmiaru tekstu, funkcja wskazówek głosowych oraz narzędzie do wyrównywania tekstu do lewej i prawej strony dla użytkowników niepełnosprawnych.

„(Rozwój tych funkcji) pokazuje zaangażowanie ministerstwa w zapewnianie osobom niepełnosprawnym dostępu do przyjaznych informacji publicznych i komunikacji” – powiedział Gautamasaid w czwartkowym komunikacie prasowym.

Jednym z działań jego partii na rzecz poprawy jakości komunikacji publicznej i usług informacyjnych świadczonych przez agencje rządowe jest stworzenie strony internetowej.

Oczekuje się również, że serwis pomoże osobom należącym do różnych grup społecznych, w tym osobom niepełnosprawnym w inny sposób, w uzyskaniu rzetelnych informacji za pośrednictwem inkluzywnych publicznych serwisów komunikacyjnych i informacyjnych.

Ponadto Gautama miał nadzieję, że inne ministerstwa, agencje rządowe, a nawet samorządy lokalne zachęcą do utworzenia tej strony internetowej, aby świadczyć podobne usługi, aby pomóc osobom niepełnosprawnym uzyskać odpowiednie informacje.

Według niego Kominfo odpowiada za przygotowanie polityk i standardów operacyjnych w zakresie wdrażania dostępnych, niezawodnych i responsywnych publicznych usług komunikacyjno-informacyjnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

„Oczekuje się, że te integracyjne zasady spełnią prawa osób niepełnosprawnych do komunikacji i dostępności” – dodał.

Dyrektor powiedział też, że jego partia przygotowuje projekt rozporządzenia Ministra Komunikacji i Informacji w sprawie dostępnych publicznych usług komunikacyjno-informacyjnych dla osób niepełnosprawnych w celu świadczenia usług przyjaznych niepełnosprawnym.

Ministerstwo opracowuje regulacje zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów nr 70 z 2019 r. w sprawie planowania, realizacji i oceny, ochrony i realizacji praw osób niepełnosprawnych.

Powiązane wiadomości: KND wzywa partie do przyjęcia osób niepełnosprawnych w wyborach w 2024 roku
Powiązane wiadomości: PLN Indonesia Power pomaga osobom niepełnosprawnym w usamodzielnieniu się

READ  Patriots będą dążyć do podtrzymania nadziei na play-off przeciwko walczącym Cardinals

Przetłumaczone przez: Livia Christian
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *