Wiadomości Borisa Johnsona dotyczące raportu z imprez blokadowych: Aktualizacje na żywo

Długo oczekiwane brytyjskie śledztwo rządowe w sprawie roszczeń partii łamiących blokady na Downing Street zostało przekazane premierowi Borisowi Johnsonowi w poniedziałek, doprowadzając do skandalu, który zagraża jego politycznej przyszłości.

Dostarczenie raportu jest krytycznym momentem dla pana Johnson, który jest również przedmiotem odrębnego dochodzenia prowadzonego przez Metropolitan Police w sprawie łamania zasad na Downing Street podczas pandemicznych blokad w ciągu ostatnich dwóch lat i walczy o swoje polityczne przetrwanie.

Chociaż jego ustalenia mogą wyrządzić dalsze szkody panu Johnson, oczekiwano, że raport zostanie mocno zredagowany po policja potwierdziła w zeszłym tygodniu że poprosili o zatajenie krytycznych szczegółów, aby uniknąć szkody dla ich własnego śledztwa. Rzecznik prasowy pana Gabinet Johnsona potwierdził, że otrzymał „aktualizację” w sprawie dochodzenia, sygnalizując, że znaczna część raportu została zredagowana.

Raport ma zostać opublikowany później w poniedziałek. Pan. Johnson studiował raport i po południu miał złożyć oświadczenie w Parlamencie.

Jednak szczegóły w raporcie, przygotowanym przez starszego urzędnika, Sue Gray, może skłonić prawodawców Partii Konserwatywnej do wywołania wotum nieufności, które mogłoby usunąć pana Johnson od władzy. To z kolei rodzi niezwykłą perspektywę wyparcia premiera nieco ponad dwa lata po zwycięstwie wyborczym swojej partii w grudniu 2019 roku.

Odkąd skandal wybuchł pod koniec ubiegłego roku, notowania Partii Konserwatywnej gwałtownie spadły, ponieważ wyborcy gwałtownie reagowali na doniesienia o naruszeniu surowych zasad dotyczących koronawirusa przez ludzi, którzy je stworzyli. W czasie niektórych zgromadzeń na Downing Street i innych urzędach rządowych ludzie w Anglii nie mogli organizować spotkań rodzinnych, a nawet pożegnać się z umierającymi krewnymi.

Pan. Pozycja Johnsona jest również zagrożona, ponieważ oskarża się go o okłamywanie parlamentu na temat tego, co wiedział, co zwykle uważa się za sprawę rezygnacji.

Aby wywołać wotum nieufności dla pana Johnson, 54-letni konserwatywni posłowie do parlamentu, muszą napisać oficjalny list protestacyjny do jednego ze swoich starszych kolegów, a skryty charakter tego procesu oznacza, że ​​tylko kilka osób będzie wiedziało, ile listów zostało złożonych, aż do osiągnięcia progu. Premier potrzebowałby wtedy poparcia co najmniej połowy swoich własnych prawodawców, aby przeżyć głosowanie.

READ  Hoosh obsłużył 718 tys. pasażerów: KCIC

Jak dotąd tylko garstka konserwatywnych prawodawców oświadczyła publicznie, że napisali listy z żądaniem wotum nieufności wobec pana. Johnsona.

Ale wydawało się, że wielu konserwatywnych prawodawców czeka na panią. Ustalenia raportu Graya przed podjęciem decyzji, czy spróbować sprowadzić pana. Pełne wydarzeń premierostwo Johnsona dobiegło końca.

Początkowo pan Johnson poprosił szefa służby cywilnej Simona Case’a o zbadanie zarzutów pod adresem stron, które na tym etapie dotyczyły głównie pana. Członkowie personelu Johnsona. Ale ku jego zakłopotaniu, panie Case musiał się wycofać, gdy okazało się, że w jego gabinecie miało miejsce jedno wydarzenie.

SM. Grey następnie przejął kontrolę, tylko po to, by zbadać nie tylko zachowanie urzędników, ale także premiera.

Kryzys pogorszył się we wtorek dla pana Johnson, gdy Metropolitan Police powiedział, że na podstawie informacji pani. Grey odkrył i podzielił się z nimi, wszcząłby śledztwo w sprawie imprez na Downing Street.

Policja od dawna opierała się wezwaniom do ich zaangażowania, pomimo wezwania polityków opozycji, więc oświadczenie Cressidy Dick, komisarz londyńskiej policji metropolitalnej, sugerowało, że pani poseł zadała poważne pytania. Zapytanie Graya.

Ale po policji poprosił o wyczyszczenie niektórych szczegółów z raportu z powodu własnego śledztwa krytycy oskarżyli ich o dokonanie interwencji w niewłaściwym czasie, która mogłaby pozwolić panu. Johnson, aby uniknąć wyroku za lekceważenie zasad, które nałożył na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *