Walhi oskarżył Dżakartę o próbę monopolizacji danych o zanieczyszczeniu powietrza

Tempo.co, DjakartaIndonezyjskie Forum Środowiska (Walhi) ostro skrytykowało Agencję Środowiska w Dżakarcie za planowanie ograniczenia sprzętu do pomiaru i monitorowania jakości powietrza przez nielicencjonowane prywatne firmy w całej stolicy. Walhi powiedział, że była to próba zmonopolizowania informacji na temat zanieczyszczenia powietrza.

„Rząd Dżakarty próbuje kontrolować informacje, zamykając prywatne punkty informacyjne” – powiedział działacz Walhi Dżakarta M. – powiedział Aminullah. Tempo w czwartek 21 września 2023 r.

Aminullah podkreślił, że sektor prywatny ma do odegrania ważną rolę w monitorowaniu zanieczyszczenia powietrza. Zamiast ograniczać instalację urządzeń monitorujących jakość powietrza, które są bardziej powszechne i dostępne dla społeczeństwa niż samorządy, rząd powinien z nimi współpracować w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

„Jeśli rząd stwierdzi, że nie przestrzega procedur instalacyjnych, można przeprowadzić koordynację, aby to naprawić, aby mógł pomóc i wnieść swój wkład” – dodał.

Śledzenie sektora prywatnego może sprawiać wrażenie, że rząd chce kontrolować informacje. „To tak, jakby rząd chciał zmonopolizować informację, zamykając prywatne źródła informacji” – powiedział Aminullah.

Wcześniej Agencja Środowiska w Dżakarcie oznajmiła, że ​​zostaną podjęte działania przeciwko nielicencjonowanym miernikom jakości powietrza, twierdząc, że rozpowszechniają one fałszywe informacje. Firma podkreśliła również, że może dostarczać dokładnych danych na temat zanieczyszczenia powietrza jedynie na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa (KLHK).

SAVERO ARISTIA WIENANTO

Wybór nauczyciela: Agencja twierdzi, że nielicencjonowane mierniki jakości powietrza mogą rozpowszechniać fałszywe informacje na temat zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Ekspert ds. transportu krytykuje Jokowi za dopłaty do biletów kolejowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *