W wyniku osunięć ziemi w Indonezji zginęło 19 osób, a 2 uznano za zaginione

JAKARTA – W niedzielę (14 kwietnia) w wyniku osunięcia się ziemi w środkowej Indonezji zginęło co najmniej 19 osób, a dwie inne uznano za zaginione.

Suleiman Malia, szef lokalnej agencji ds. katastrof, powiedział, że w sobotni wieczór ewakuowano dwie osoby nie żyją i dwie ocalałe z dwóch wiosek dotkniętych osuwiskami w regencji Dana Doraja w prowincji Sulawesi Południowe.

„Zginęło 19 osób, 4 w południowym Makale i 15 w wioskach Makale” – powiedział w niedzielę AFP Malia.

„Obecnie nadal poszukujemy ofiar” – powiedział, dodając, że nadal brakuje dwóch osób, prawdopodobnie zakopanych pod gruzami osuwiska.

Malia dodał, że w Thana Doraja i okolicach „przez ostatni tydzień bez przerwy padały ulewne deszcze”.

Ulewne deszcze spowodowały erozję gleby na obszarach mieszkalnych na zboczach wzgórz, powodując osunięcia ziemi i zasypując domy mieszkańców – dodał.

W porze deszczowej Indonezja jest podatna na osuwiska ziemi, a w niektórych miejscach problem zaostrza się w wyniku wylesiania, a części kraju archipelagu zalewają długotrwałe ulewy.

W zeszłym miesiącu gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi na Sumatrze zabiły co najmniej 30 osób, a wiele innych uznano za zaginione.

W grudniu osuwiska i powodzie zmiotły dziesiątki domów i zniszczyły hotel w pobliżu jeziora Toba na Sumatrze, zabijając co najmniej dwie osoby. AFP

READ  Lampung popiera obowiązkowy program gimnastyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *