W wyborach do Senatu Gruzji oddano ponad 180 000 głosów

Komentarz

ATLANTA – W pierwszy i jedyny weekend drugiej tury wyborów do Senatu stanu Georgia dziesiątki tysięcy wyborców oddało głosy w wyborach, demokratyczny senator Rafael G. Warnock startuje z republikaninem Herschelem Walkerem — ostatnim wyścigiem do Senatu w połowie kadencji 2022.

W sobotę 70 050 Gruzinów wzięło udział w głosowaniu, wykorzystując dodatkowy dzień przedterminowego głosowania w wyniku pozwu złożonego przez Warnocka, Demokratyczny Komitet Kampanii Senatorskiej i Partię Demokratyczną. Republikanie próbowali zablokować inicjatywę w sądzie, ale bezskutecznie.

Wśród tych, którzy głosowali w sobotę, byli mieszkańcy Georgii, którzy powiedzieli The Washington Post, że napięte harmonogramy uniemożliwiają głosowanie w ciągu tygodnia. Linie obejmowały również studentów wracających do domu na Święto Dziękczynienia, którzy wolą głosować osobiście niż polegać na kartach do głosowania korespondencyjnego.

Ani Warnock, ani Walker nie otrzymali więcej niż 50 procent głosów 8 listopada, co zmusiło ich do drugiej tury 6 grudnia. Demokraci odzyskali już większość w Senacie po tym, jak GOP zdobyła miejsce w Pensylwanii, ale zwycięstwo Warnocka dałoby im 51 mandatów i przewagę w klubach bez konieczności zawierania układu o podziale władzy z Republikanami.

W niedzielę głosowało 86 937 osób. Biorąc pod uwagę wyborców w wybranych hrabstwach, którzy głosowali przed Świętem Dziękczynienia i 15 305 dotychczas przyjętych kart do głosowania korespondencyjnego, do końca tygodnia oddało w sumie 181 711 wyborców.

Do poniedziałku wieczorem – wszystkie 159 hrabstw ma wczesne głosowanie – pojawiło się jeszcze więcej wyborców. Od 16:45 dodatkowe 239 160 wyborców oddało swoje głosy. Gabriela Sterlinga, wysokiego urzędnika w gabinecie sekretarza stanu w Georgii Brada Raffensbergera. Sterling powiedział w krótkim wywiadzie, że w poniedziałek całkowita liczba wyborców przekroczy 250 000, a jeszcze więcej wyborców może pojawić się w dniach bliższych wyborom.

Dla porównania, w ostatniej turze wyborów w Gruzji w styczniu 2021 r. głosowanie korespondencyjne oddało już ponad 200 000 osób. A ponad 1,6 miliona osób głosowało w pierwszym tygodniu, co podkreśla odmienny klimat polityczny w Gruzji i państwie. Głosowanie W 2021 r. zmieniono przepisy, wprowadzając nowe ograniczenia dotyczące sposobu oddawania głosów.

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

Stawka była wysoka w styczniu 2021 r., kiedy odbyły się dwie tury wyborów w głosowaniu, które zadecydowało o kontroli nad Senatem.

W przypadku głosowania bezpośredniego Gruzini musieli godzinami czekać w kolejce w wielu miejscach, aby zarejestrować swoje głosy. Wśród nich był Warnock, który głosował w niedzielne popołudnie w hrabstwie Fulton. Ustawodawca stał w kolejce prawie godzinę przed oddaniem głosu. Wczesne głosowanie kończy się w piątek.

Warnock zorganizował w weekend kilka wydarzeń związanych z kampanią publiczną, podczas gdy jego przeciwnik nie miał żadnego. Walker, który od wtorku nie pojawił się publicznie, w poniedziałek wróci na szlak kampanii.

Przed wyborami grupa kilkunastu wybitnych przywódców religijnych w stanie wezwała czarnych wyborców do głosowania na Warnocka, argumentując, że Walker, dyrektor biznesowy i była gwiazda futbolu uniwersyteckiego, nie nadaje się na to stanowisko.

„Uważamy, że Herschel Walker należy do Football Hall of Fame, ale daleko mu do Senatu Stanów Zjednoczonych” – napisali przywódcy wyznaniowi.List otwarty społeczności Afroamerykanów w Georgii” ukazał się w poniedziałek.

„Obrót silnika. Martin Luther King Jr. powiedział: „Nic na tym świecie nie jest bardziej niebezpieczne niż prawdziwa ignorancja i bezmyślna głupota” – ten cytat pochodzi od Mr. To wyraźnie opisuje Walkera i nie powinniśmy nagradzać jego „szczerej ignorancji i sumiennej głupoty”, wybierając Amerykę. Senatu” – czytamy w liście.

Przywódcy wyznaniowi twierdzą, że Walker ma wady „charakteru” i „dziwne stanowisko w ważnych kwestiach”.

„Podczas gdy uszczęśliwia białych ekstremistów w Gruzji, polityków spoza stanu i jego bliskiego przyjaciela Donalda Trumpa, jako ludzi wiary, nasze priorytety i oczekiwania wynikają z wyższego powołania” – czytamy w liście.

Kampania Walkera nie miała natychmiastowego komentarza do listu.

Warnock opublikował w weekend wideo z przemówieniami Walkera, pokazujące wyborców reagujących z niedowierzaniem na republikańskie komentarze na temat wampirów, wilkołaków i „dobrego powietrza” z USA wypierającego „złe powietrze” w Chinach.

READ  Nowy amfiteatr na Bali to zupełnie nowy sposób na podziwianie górskich widoków

„Nie tylko to nie ma sensu, ale nie rozumiem, co on mówi” – ​​mówi jedna z kobiet na filmie.

Reklama pojawia się kilka dni po tym, jak urzędnicy stanu Georgia zostali poproszeni o zbadanie doniesień, że pomimo kandydowania do reprezentowania Gruzji w Senacie, Walker otrzymywał ulgi podatkowe tylko za swoje główne miejsce zamieszkania w swoim domu w Teksasie.

Złożone przez mieszkankę Georgii, Ann Gregory Roberts skarga Walker argumentował w Biurze Prokuratora Generalnego stanu Georgia i Biurze Śledczym stanu Georgia, że ​​nie kwalifikuje się do rejestracji w celu głosowania w Gruzji, ponieważ jego głównym miejscem zamieszkania był Teksas. Głosując w Georgii, Walker złamał prawo.

CNN po raz pierwszy poinformowało w zeszłym tygodniu, że publiczne rejestry pokazują, że Walker jest na dobrej drodze do otrzymania zwolnienia podatkowego w Teksasie w tym roku, co pozwoliłoby zaoszczędzić około 1500 dolarów na domu o wartości 3 milionów dolarów na przedmieściach Dallas, wymienionym jako jego główne miejsce zamieszkania.

Walker skorzystał z ulgi podatkowej na swój dom w Teksasie w 2021 i 2022 roku, nawet po rozpoczęciu swojej kandydatury do Senatu w Georgii, powiedział CNN urzędnik z urzędu podatkowego hrabstwa Tarrant.

Walker, który wcześniej grał zawodowo w piłkę nożną dla Dallas Cowboys, mieszkał w Teksasie przez dziesięciolecia, zanim zarejestrował się do głosowania w Georgii w sierpniu 2021 roku. Jest dobrze znany w Gruzji ze względu na bogatą karierę piłkarską na University of Georgia.

W oświadczeniu Amanda Sherman-Betty, rzeczniczka Senackiej Komisji Kampanii Demokratycznej, powiedziała: „Każdego dnia Herschel Walker kontynuuje nieuczciwe i niepokojące zachowanie – i pojawia się coraz więcej dowodów na to, że nie ma on żadnego interesu w reprezentowaniu Gruzinów w Senacie. Urzędnicy Gruzji powinni natychmiast odpowiedzieć na wezwania do zbadania ostatniego skandalu Walkera, a sam Walker powinien złożyć wyjaśnienia wyborcom.

READ  New Orleans Saints, ochrona Tyrone Matthew zgadza się na transakcję

Wagner donosił z Waszyngtonu. Eugene Scott i Asi Babara z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *