Biuro transportu w Dżakarcie ujawnia, dlaczego nie ma większego budżetu na dodanie ścieżek rowerowych

Tempo.co, Djakarta – Ciafrin Liputo, szef Agencji Transportu w Dżakarcie, powiedział, że nie będzie żadnych dodatkowych środków w budżecie Pasy rowerowe W projekcie budżetu województwa na rok 2024. Podkreślił, że powodem była chęć osiągnięcia celu, jakim jest utworzenie ścieżek rowerowych.

„Zgodnie z RPD, czyli Planem Rozwoju Regionalnego na lata 2023–2026, cel budowy ścieżki rowerowej w 2024 r. wynosi 298 kilometrów” – powiedział na wspólnym spotkaniu roboczym z Komisją B Dżakarty DPRD we wtorek, 24 października 2023 r.

Dziś nad miejscowością znajduje się ponad 301 kilometrów ścieżek rowerowych. Dlatego też w budżecie regionalnym na rok 2024 agencja transportowa przeznaczy wyłącznie budżet na utrzymanie ścieżek rowerowych na zapewnienie rowerzystom zabezpieczeń.

Przydział budżetu w wysokości 7,5 miliarda Rp w APBD na 2023 r. nie obejmuje dodatkowych ścieżek rowerowych. Alokacja obejmuje 2 miliardy rupii na ogólny proces oceny ścieżki rowerowej, który, jego zdaniem, przeprowadzono w tym roku, oraz ponad 5 miliardów rupii na konserwację przeprowadzoną również w tym roku.

Powiedział, że w tym roku nie będzie specjalnego budżetu na usunięcie pachołek z wielu ścieżek rowerowych. Ponieważ takie działania podejmują władze, monitorując ruch. „Stożki zostaną zastąpione oznaczeniami w kształcie kociego oka, aby rowerzyści mogli zobaczyć trasę w nocy” – powiedział.

Syafrin podkreślił również, że usunięcie stożków przez jego członków nie było próbą wyeliminowania ścieżek rowerowych.

Mudia Yuanthisya

Wybór nauczyciela: Dżakarta nie zgadza się na usunięcie ścieżek rowerowych, ale je zastępuje

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Anthony Rizzo wrócił do Jankesów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *