W tym roku dwa ekscytujące wydarzenia dla prywatnych inwestorów IKN: OIKN

JAKARTA (ANTARA) – Władze Stolicy Kraju Nusantara (IKN) ogłosiły, że do końca tego roku prywatni inwestorzy zorganizują w nowej stolicy dwa przełomowe wydarzenia.

„Te sektory obejmują hotele, szpitale i centra handlowe. Ci, którzy są gotowi na rozwój infrastruktury, wkrótce rozpoczną prace wmurowania kamienia węgielnego. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy odbędzie się również ceremonia wmurowania kamienia węgielnego” – powiedział przewodniczący Komisji IKN Bambang Susandono.

Przemawiając w poniedziałek w budynku Izby Reprezentantów (DPR) w Dżakarcie, powiedział, że między prywatnymi inwestorami a jego partią nawiązano wiele współpracy.

„Nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Stanforda w USA i współpracujemy z państwowym koncernem naftowym Pertamina. Będzie wiele pomysłów, które będziemy przekazywać w przyszłości” – dodał.

Według Susantono we wrześniu w IKN Nusantara odbędzie się także przełomowe wydarzenie dla firm prywatnych. Nie ujawnił jednak dokładnej daty, twierdząc, że będzie ona oparta na harmonogramie prezydenta Joko Widodo.

„W tym miesiącu odbędzie się także wmurowanie kamienia węgielnego. Rozmawiamy o terminie zgodnym z harmonogramem prezydenta” – powiedział.

Rada Władz IKN (OIKN), za pośrednictwem swojej spółki Bina Garia, będącej jej własnością, podpisała umowy o współpracy z kilkoma indonezyjskimi prywatnymi firmami, które planują uczestniczyć w rozwoju Nusantary.

Prywatne firmy, które osiągnęły już etap kontraktowania, zobowiązały się do budowy obiektów począwszy od szpitali, hoteli, szkół, biur i kompleksów handlowych.

Zgodnie z indonezyjską wizją 2045, IKN Nusantara została zbudowana, aby osiągnąć cel Indonezji, jakim jest stanie się krajem rozwiniętym.

Zbudowany w oparciu o tożsamość narodową, IKN stara się zmienić orientację rozwoju z skupionej na Jawie na indonezyjską i przyspieszyć transformację gospodarczą Indonezji.

Powiązane wiadomości: Budynki ministerstw w IKN będą mogły zostać skonsolidowane i stopniowo użytkowane w sierpniu 2024 r
Powiązane wiadomości: Nusantara Sail potwierdza morską tożsamość Indonezji: Minister

Przetłumaczone przez: Aji Kagti, Resinda Sulistyanthari
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Komisja US House China przeprowadziła pierwsze dochodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *