W okresie świąt Bożego Narodzenia w 2023 r. AirNav Indonesia obsłuży 33 191 lotów

Tempo.co, TangarangPaństwowe przedsiębiorstwo żeglugi powietrznej AirNav Indonezja W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, od 19 do 26 grudnia, przewoźnik wykonał 33 191 lotów.

„Szczyt przypadał na 23 grudnia, kiedy obsłużyliśmy 4740 lotów” – powiedziała Polana P., prezes AirNav Indonesia. Pramesti powiedział w pisemnym oświadczeniu w czwartek, 28 grudnia. Powiedział, że w dniach 19–26 grudnia odbyło się łącznie 33 191 lotów. Zebrane z 51 stanowisk w oddziałach AirNav w Indonezji.

Polana spodziewa się, że w te święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku liczba lotów wzrośnie o 3,6 procent w porównaniu z poprzednim okresem 2022/2023, w oparciu o dodatkowe zapotrzebowanie na loty i zarezerwowane przez linię sloty. AirNav Indonesia otwiera 51 stanowisk od 19 grudnia 2023 r. do 3 stycznia 2024 r. w oddziałach na terenie całego kraju.

Według stanu na grudzień 2023 r. spółka AirNav Indonesia zapewniła ruch lotniczy w ramach ponad 1,8 mln lotów w Indonezji, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z 1,5 mln lotów w 2022 r.

„AirNav stara się zapewnić najlepszą obsługę użytkownikom służb żeglugi powietrznej, wprowadzając innowacje w zastosowaniach i praktykach, które mogą poprawić bezpieczeństwo, regulacje i wydajność lotnictwa w Indonezji” – skomentował.

Polana wyjaśniła, że ​​AirNav przygotowała cały personel i obiekty służb żeglugi powietrznej, aby zapewnić bezpieczeństwo lotów podczas kończących się wakacji. Codziennie przeprowadzane są kontrole w celu zapewnienia gotowości obiektów i operacyjnych zasobów ludzkich, danych i informacji o lotach, elastyczności przydziałów czasu na lot oraz procedur awaryjnych na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych i erupcji wulkanów.

„Służby nawigacyjne działają dobrze w tym sezonie wakacyjnym, wraz ze wzrostem zainteresowania społeczeństwa korzystaniem z transportu lotniczego, ale nadal musimy mieć świadomość niedawnych erupcji wulkanów w Indonezji, takich jak między innymi erupcja góry Marafi na zachodniej Sumatrze, góry Semaru – stwierdziła Polana.

AirNav aktywnie wydaje ASHTAM (ostrzeżenia wulkaniczne) w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotnictwa i aktywnie koordynuje działania z zainteresowanymi stronami w zakresie aktualnych wydarzeń, takich jak BMKG, operatorzy lotnisk i raporty pilotażowe w celu określenia rozprzestrzeniania się pyłu wulkanicznego.

READ  Śledztwo w sprawie skandalu związanego z wydobyciem piasku w Lombok trwa, a Indonezja wznawia eksport

„Świadomie i aktywnie współpracujemy z BMKG w sprawie każdego raportu o erupcji wulkanu, a oni zawsze czerpią wskazówki z raportów pilotażowych dotyczących aktualnych informacji na temat obszarów dotkniętych erupcjami wulkanów” – powiedział.

„Komfort i bezpieczeństwo lotów są dla nas priorytetem w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wspólnie bezpiecznie i sprawnie przetrwaliśmy okres wakacyjnych podróży, a teraz nie możemy się doczekać sezonu powrotnego, którego szczyt według szacunków przypada na styczeń”. 2 lutego 2024 r. AirNav pozostaje czujny, a bezpieczeństwo lotów jest dla nas najwyższym priorytetem” – zauważyła Polana.

Joniansya

Wybór nauczyciela: AirNav podaje, że samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku Morowali w Sulawesi

Kliknij tutaj, aby uzyskać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *