Tampa Bay Buccaneers zagrają w pierwszym meczu sezonu regularnego NFL w Niemczech

The Tampa Bay Buccaneers zagrają w pierwszym meczu NFL w sezonie zasadniczym, który w tym roku odbędzie się w Niemczech, ogłosiła w poniedziałek liga.

Mecz zostanie rozegrany na Allianz Arena w Monachium. Liga ważyła trzy potencjalne niemieckie miasta gospodarzy, w tym Frankfurt i Dusseldorf.

Niemcy zorganizują kolejny mecz w 2023 roku w Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Następnie liga powróci do Monachium w 2024 roku i Frankfurtu w 2025 roku.

„Z niecierpliwością czekamy na udział w pierwszym meczu NFL w sezonie regularnym w Monachium w Niemczech jesienią tego roku w ramach International Series” – powiedział w oświadczeniu właściciel / współprzewodniczący Buccaneers, Joel Glazer. „Ten historyczny mecz odegra kluczową rolę w wysiłkach NFL zmierzających do zwiększenia jej międzynarodowej pozycji, jednocześnie pozwalając nam bezpośrednio angażować fanów NFL w Niemczech”.

W 2022 roku na arenie międzynarodowej rozegranych zostanie pięć meczów sezonu regularnego NFL, w tym trzy w Londynie, jeden w Meksyku i jeden w Niemczech.

Arizona Cardinals powrócą do gry w Mexico City, gdzie w 2005 roku byli gospodarzami pierwszego meczu sezonu regularnego NFL poza Stanami Zjednoczonymi.

The Green Bay Packers odbędą swoją pierwszą międzynarodową podróż, stając się 32. drużyną NFL, która gra w Londynie od 2007 roku. New Orleans Saints zagrają w Wielkiej Brytanii po raz trzeci, wygrywając dwukrotnie. Jacksonville Jaguary ogłosili wcześniej, że zagrają u siebie na stadionie Wembley w 2022 roku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani zorganizowaniem pięciu meczów poza Stanami Zjednoczonymi w 2022 roku i dziękujemy klubom za ich ciągłe zaangażowanie w rozwój sportu na arenie międzynarodowej” – powiedział Peter O’Reilly, wiceprezes wykonawczy NFL ds. biznesu klubowego i wydarzeń ligowych. oświadczenie. „Nasi fani w Niemczech, Meksyku i Wielkiej Brytanii mogą się spodziewać, że zobaczą niektóre z najbardziej kultowych nazwisk i największych gwiazd w Lidze oraz będą mogli cieszyć się niesamowitą serią wydarzeń”.

Seria międzynarodowa w przyszłym sezonie będzie pierwszym powrotem NFL do Niemiec, odkąd gościła pięć meczów przedsezonowych w latach 1990-1994.

READ  Oczekuje się, że w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku odwiedzi nas około 107 milionów turystów

Kraj miał również kilka miast-gospodarzy dla drużyn w zagranicznych rozgrywkach NFL (Światowa Liga Futbolu Amerykańskiego, NFL Europe i NFL Europa) w latach 1991-2007, chociaż Monachium nie było jednym z nich.

W zeszłym sezonie NFL wznowiło swoją coroczną międzynarodową serię po tym, jak ograniczenia podróży związane z koronawirusem spowodowały, że seria 2020 została odwołana. W październiku na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie odbyły się dwa mecze: zwycięstwo Atlanta Falcons nad New York Jets i zwycięstwo Jaguarów nad Miami Dolphins tydzień później. Ten ostatni był 30. meczem NFL, który odbył się w Londynie od początku serii w 2007 roku.

Właściciele NFL zatwierdzili w zeszłym roku rezolucję gwarantującą cztery międzynarodowe mecze w sezonie rozpoczynającym się w 2022 roku w Wielkiej Brytanii, Meksyku i Niemczech. W rezolucji stwierdzono również, że każda drużyna NFL będzie uprawniona do gry za granicą przynajmniej raz na osiem lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *