W odpowiedzi na rzekomy wyciek wyników wyborów M.K

JAKARTA (Antara) – Trybunał Konstytucyjny (MK) rozważy odpowiednie środki w odpowiedzi na rzekomy wyciek orzeczenia sądu w sprawie trwającej kontroli sądowej systemu wyborczego, powiedział jego rzecznik Fajar Laxono.

„Tak, przeczytaliśmy i przestudiowaliśmy trwający rozwój. Nie jest wykluczone, że zostaną podjęte środki, ale najpierw omówimy wewnętrznie, które środki są najbardziej odpowiednie dla MK” – powiedział w Dżakarcie w poniedziałek.

Nie ujawnił, czy sąd wezwie byłego wiceministra prawa i praw człowieka Deni Indrayana, który powiedział, że otrzymał informację o decyzji sądu w sprawie kontroli sądowej.

„Nic o tym też nie wiemy. Nadal wewnętrznie omawiamy najodpowiedniejsze środki” – powiedział rzecznik.

Sąd nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie, ponieważ sędziowie spotkają się w środę (31 maja 2023 r.), aby przedyskutować decyzję podjętą na poprzednim posiedzeniu 23 maja, dodał Lacsono.

W związku z tym, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, przeciek jest mało prawdopodobny – powiedział.

„Oznacza to, że nie odbyła się jeszcze żadna dyskusja, ponieważ decyzja każdego sędziego zostanie omówiona na spotkaniu” – powiedział.

Powiedział, że po naradzie zostanie podjęta ostateczna decyzja i projekt decyzji, a gdy będzie gotowy, ława planuje ogłosić decyzję.

Wcześniej Indrayana powiedział, że MK zarządzi rewizję sądową otwartego systemu proporcjonalnej reprezentacji złożonej w listopadzie ubiegłego roku, co skutkowałoby powrotem do systemu zamkniętej listy.

„Dziś rano otrzymałem kilka ważnych informacji. MK zdecyduje, że wybory do zgromadzenia powrócą do systemu zamkniętych list, (więc) ponownie wybierzemy symbole partii (na kartach do głosowania)” – powiedział Indrayana na swoim koncie na Twitterze @dennyindrayana. niedziela (28 maja).

W swoim tweecie były wiceminister powiedział, że otrzymał informację od „osoby o wiarygodnej wiarygodności”, ale wyjaśnił, że tej osoby nie ma wśród dziewięciu sędziów MK.

READ  Wąż morski wyrzucony na brzeg na plaży Berawa umiera przed powrotem do morza

Powiązane wiadomości: Trybunał Konstytucyjny przygotowuje się do wyborów parlamentarnych w 2024 r
Powiązane wiadomości: Jokowi oczekuje, że MK będzie sprawiedliwym arbitrem w roku politycznym

Przetłumaczone przez: Fath Putra Mulya, Nabil Ihsan
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *