Usuń grupy oczekujących na najpopularniejszych plażach turystycznych Bali

Udostępnij artykuł

Służby na Bali potwierdziły, że ekipy sprzątające są gotowe i czekają, aby uporać się z nieuniknioną falą plastiku, która w nadchodzących tygodniach zacznie wypływać na najpopularniejsze plaże wyspy.

Co roku na przełomie grudnia, stycznia i lutego do oceanów trafiają tony plastiku.

plaża Zespół sprzątający plażę Bali Kuta usuwa kosz.jpg

Szefowie regencji Badung stwierdzili, że na południowym wybrzeżu wyspy nie zarejestrowano jeszcze fal morskich plastiku.

Przez większość lat najbardziej popularne plaże na wyspie są najbardziej dotknięte. Są one lokalnie znane jako plaża Samikita, która biegnie od plaży Kuta przez plażę Legian do plaży Seminyak.

Służby sprzątające ze Służby Środowiska i Zdrowia (LHK) są w gotowości, gdy pierwsze fale śmieci uderzą w brzegi Bali.

Koordynator ds. wykrywania i usuwania śmieci morskich w Badung LHK, I Made Gede Dwipayana, powiedział, że stan plaż w rejonie Samikita, łącznie z obecnymi, jest nadal wolny od wpływu śmieci morskich.

@sungaiwatch Znowu plaże Bali są pokryte plastikiem 😰 w ciągu najbliższych dni będziemy to sprzątać. Przyjdź i pomóż nam, jeśli możesz! #Sungai Zegarek ♬ Oryginalny dźwięk – zegarek Sungai

Duvipayana powiedziała: „Stan plaży jest nadal bezpieczny, co oznacza, że ​​śmieci nie są widoczne jak w poprzednich latach. Wiadomo, że w tym roku śmieci jest znacznie mniej niż w roku ubiegłym.

Kontynuował: „W poprzednich latach szczyt przypadał na okres od grudnia do stycznia. Dziennie powstaje średnio od 100 do 150 ton odpadów. W tym roku jest to 10 proc.

Śmieci i gruz morski są wyrzucane na brzegi Bali i należy zająć się problemem Sprzątacze codziennie sprzątają plażę.

@4 ocean 3900 funtów śmieci zostało oczyszczonych ✅ Nasza załoga z Bali niedawno uporała się z bardzo brudną plażą Melaya i była w stanie wywrzeć ogromny wpływ na odzysk śmieci. To właśnie robią codziennie nasze zespoły sprzątające na całym świecie przy Twoim wsparciu. Zajmijmy się tym! 🤙 #Poli #Oczyść ocean #Zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi #Sprzątanie plaży ♬ Oryginalny dźwięk – 4ocean – 4ocean, PBC

Duvipayana powiedział: „W tej chwili przeprowadzamy prace porządkowe. Zadbaliśmy o to, aby cały sprzęt był gotowy do walki. Mamy jednak nadzieję, że w rzeczywistości śmieci nie będzie.

READ  Inflacja: CPI spadł w sierpniu wraz ze spadkiem cen gazu

Pogoda na Bali jest szczególnie sucha, pojawiają się deszcze i burze, ale obecna pora deszczowa rozpoczyna się wolniej niż w poprzednich latach.

W Sanur dwa największe hotele kurortu, Hyatt Regency Bali i Andas Bali, połączyły siły, aby zainwestować w robota sprzątającego plażę.

Hyatt Bebot przeznaczony jest do przeczesywania piasku w poszukiwaniu drobnych kawałków śmieci i mikroplastiku.

w

Robot może zebrać wszystko, od niedopałków papierosów po opakowania po żywności, kapsle od butelek, karton i wiele innych.

Jest cicha, więc nie zakłóca wypoczynku turystów na plaży i zasilana energią słoneczną, co czyni ją rozwiązaniem całkowicie ekologicznym.

Jednak Bepot nie jest w stanie uporać się z ilością i objętością śmieci, które o tej porze roku gromadzą się na plażach Kuta i Legian.

Widok z lotu ptaka na plażę Sanur na BaliWidok z lotu ptaka na plażę Sanur na Bali

Wysiłki mające na celu walkę z odpadami morskimi wzdłuż plaż Kuta, Legian i Seminyak należą do setek lokalnych wysiłków mających na celu walkę z rosnącym problemem odpadów z tworzyw sztucznych na Bali.

W październiku i listopadzie największe masy lądowe Bali stanęły w płomieniach z powodu długotrwałej suszy i wysokich temperatur.

Kupa śmieci na plaży w SeminyakKupa śmieci na plaży w Seminyak

Wszystkie składowiska, zwane lokalnie TPA, miały zostać zamknięte przed szczytem G20 w listopadzie 2022 r. Jednak wiele otwartych wysypisk śmieci na wyspie nadal przyjmuje codziennie tony nieprzetworzonych odpadów organicznych i nieorganicznych.

Pełniący obowiązki gubernatora Sung Mat Mahendra Jaya zasugerował, że po wprowadzeniu 14 lutego 2024 r. aż 70% nowego podatku turystycznego na Bali zostanie przeznaczone na walkę z gospodarką odpadami.

Pożar składowiska.jpgPożar składowiska.jpg

Dwa z największych zagrożeń dla branży turystycznej na Bali to problemy z ruchem drogowym i gospodarką odpadami.

Pełniący obowiązki gubernatora powiedział reporterom w październiku: „50–70% [of tourism tax income] Do gospodarki odpadami. Jest nadzieja, że ​​do 2024 roku dzięki funduszom problem odpadów zostanie rozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *