Urzędnicy są gotowi chronić wybory: Zastępca Generalnego Inspektora Policji

Badam, Wyspy Riau (Antara) – Zastępca szefa policji krajowej (Bolri) komisarz generalny Agus Andriando zapewnił tutaj w piątek, że policjanci są gotowi zapewnić bezpieczeństwo w dniu wyborów, 14 lutego 2024 r.

Złożył oświadczenie po udzieleniu pomocy społecznej w ramach policyjnego programu usług socjalnych i zdrowotnych na stadionie Temengung Abdul Jamal w Batam.

„Wierzę, że regionalny szef policji (Wyspy Riau) jest gotowy do wyborów. Jeśli policja będzie blisko ludzi, nie będzie problemów, których nie da się rozwiązać. Bezpieczeństwo zostanie zachowane” – powiedział.

Wezwał całą społeczność, aby była świadoma bezpieczeństwa i pomogła w tworzeniu bezpiecznego i spokojnego środowiska podczas wyborów w 2024 r.

Szczególnie przed wyborami w 2024 r. pomożemy funkcjonariuszom policji zwiększyć świadomość bezpieczeństwa i stworzyć sprzyjające warunki” – powiedział.

Tymczasem regionalna policja na Wyspach Riau poinformowała, że ​​oddeleguje 3747 pracowników, aby zapewnić bezpieczny i pokojowy przebieg wyborów.

Szef regionalnej policji na Wyspach Riau, inspektor generalny Yann Fitri Halimansya, powiedział we wtorek (30 stycznia) w Batam, że 3747 pracowników jest gotowych zabezpieczyć dzień wyborów. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na miejscu dostępny będzie dodatkowy personel.

Siedem dni przed dniem wyborów (D-7) funkcjonariusze policji będą również pozostawać w gotowości na wyspach zewnętrznych.

„Wierzymy, że mogą już osiedlić się na swoich (zarezerwowanych) miejscach w D-6 lub D-5” – powiedziała Halimansya.

Powiedział, że sytuacja na Wyspach Riau jest korzystna przed wyborami, a wszystkie zainteresowane strony w prowincji współpracują, aby zapewnić pokojowy przebieg wyborów.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo stara się przygotować usługi telekomunikacyjne na wybory
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Prawie 400 dostaw policyjnej logistyki wyborczej w Papui Zachodniej
Powiązane wiadomości: Przepisy dotyczące głosowania elektronicznego w celu ochrony danych wyborców w wyborach w 2024 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *