Tylko 40% turystów zapłaciło podatek turystyczny na Bali: Uno

JAKARTA (ANTARA) – Minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaga Salahuddin Uno powiedziała, że ​​jak dotąd 40 procent turystów zapłaciło na Bali podatek turystyczny dla zagranicznych turystów w wysokości 150 tys. rupii (około 9,50 dolara).

„Od 14 lutego 2024 r. zagraniczni turyści będą objęci podatkiem w wysokości 150 000 rupii indyjskich na osobę. Do tej pory tylko 40 procent zapłaciło zagraniczny podatek turystyczny od wejścia w życie tego przepisu” – powiedział na cotygodniowej konferencji prasowej. w poniedziałek.

Ministerstwo będzie promować rozpowszechnianie informacji na temat rozporządzenia za pośrednictwem ministerstw, przedsiębiorstw, linii lotniczych i zainteresowanych stron w sektorze turystycznym, aby zwiększyć ściągalność podatków.

Uno powiedział, że zostaną rozwinięte główne rynki turystyczne Indonezji, takie jak Australia, Singapur, Indie i Malezja.

Na konferencji prasowej szef biura turystyki Bali, Djok Bagus Bemayun, powiedział, że jego biuro skupi się na turystach przybywających do międzynarodowych bram na Bali.

Tymczasem drogi łączące, służące jako bramy dla turystów zagranicznych, nie zostały jeszcze zamknięte.

Aby zwiększyć pobieranie opłat, biuro zaproponowało umieszczenie budek wzdłuż krajowych tras przylotów do Dżakarty i innych miejsc docelowych.

Opłata zostanie wykorzystana na gospodarkę odpadami oraz ochronę kultury i przyrody na Bali.

Turyści mogą zapłacić podatek w systemie Love Bali, między innymi za pośrednictwem strony internetowej lovebali.baliprov.go.id lub aplikacji Love Bali, przed wjazdem lub wejściem do bramek wjazdowych dla turystów zagranicznych na Bali.

Zwolnionych z płacenia podatku jest siedem kategorii turystów, w tym turyści zagraniczni posiadający wizy dyplomatyczne i urzędowe, pracownicy środków transportu oraz posiadacze tymczasowych lub stałych złotych kart zezwolenia.
Dotyczy to posiadaczy innych wiz, takich jak wizy do łączenia rodzin, wizy studenckie, złote wizy i wizy biznesowe.

Powiązane wiadomości: Liny na Bali w ambasadach w celu rozpowszechniania informacji o rozwiązaniach turystycznych
Powiązane wiadomości: Podatek turystyczny na rzecz ochrony kultury i przyrody Bali

READ  Piżmo Tesli mówi, że recesja potrwa do 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *