Wyszkoleni w Ameryce DO cieszą się uznaniem na całym świecie

Według AOA komisje regulacyjne ds. medycyny w 47 krajach przyjęły uchwały uznające lekarzy medycyny przeszkolonych w USA za równoważnych lekarzom medycyny przeszkolonym w USA.

Chicago, 9 listopada 2023 r /PRNewswire/ — Międzynarodowe Stowarzyszenie Organów Regulacyjnych Medycznych (IAMRA) Zatwierdzone Rezolucja dzisiaj podczas 15. odbywającego się co dwa lata Zgromadzenia Ogólnego Członków, aby wesprzeć uznanie lekarzy DO wyszkolonych w USA za lekarzy z pełnymi uprawnieniami, równoważnymi lekarzom medycyny w 47 państwach członkowskich IAMRA. Bali, Indonezja.

Uchwała została przedłożona wspólnie przez Federację Państwowych Rad Lekarskich (FSMB) i Radę Lekarską stanu Oregon Stowarzyszenie Rad Lekarskich AfrykaPodobnie przeszło 20 państw członkowskich Rezolucja W 2019 r.

To historyczne osiągnięcie jest następstwem lat wspierania przez kierownictwo AOA i personel działów międzynarodowych. Prezes AOA Ira ŚwDO, były prezes AOA Boyda BuseraWiceprezes DO i AOA ds. Stanowych i Międzynarodowych, Raina RichardsaJT był gotowy poprowadzić uchwałę przez jej ostatni fragment Bali. Prezes i Dyrektor Generalny Krajowej Rady Lekarzy Orzeczników Osteopatycznych, Johna KimpelaDO i krzesło zarządu Richarda Laperre’aD.O. również brał udział we wsparciu.

„Przewidujemy, że DO chcące opiekować się pacjentami w państwach członkowskich IAMRA będą teraz miały usprawniony proces uzyskiwania licencji i praw do wykonywania zawodu” – mówi prezes AOA. Ira Św, Do. „Ta uchwała toruje drogę reszcie świata do poznania osteopatycznego modelu medycyny i jego potencjału w zakresie rozwiązywania problemów z dostępem do opieki i wzmacniania pozycji pacjentów, aby mogli odgrywać ważną rolę w poprawie i zapewnieniu własnego zdrowia”.

Humayun „Hank” Chaudhary, DO, dyrektor generalny i sekretarz FSMB oraz były przewodniczący zarządu IAMRA (który zajmował stanowisko pierwszego DO), odegrał kluczową rolę w przeforsowaniu uchwały.

„To historyczny kamień milowy w rozwoju medycyny osteopatycznej na całym świecie” – mówi dr Chaudhary. „Podjęcie tej decyzji jest znaczącym zwycięstwem medycyny osteopatycznej”.

Oprócz podjęcia uchwały, podczas spotkania członkowie IAMRA wybrali także dr Pusera na stanowisko Dyrektora Regionu Ameryki Środkowej i Północnej w Zarządzie IAMRA.

IAMRA to globalna organizacja, która kieruje profesją medyczną i promuje skuteczne regulacje medyczne na całym świecie poprzez najlepsze praktyki, innowacje, współpracę i dzielenie się wiedzą w interesie bezpieczeństwa publicznego. Oblicza się na 47 Kraje Oprócz pomocy w usuwaniu barier w szkoleniu dla DO w 113 krajach członkowskich i w krajach członkowskich IAMRA, oczekuje się, że uchwała ułatwi udział DO i studentów medycyny osteopatycznej w wymianach wydziałowych, globalnych programach informacyjnych i międzynarodowych badaniach.

Uzyskanie akredytacji poprzez globalną sieć organów regulacyjnych IAMRA oraz wcześniejsza współpraca AOA ze Światową Organizacją Zdrowia i Międzynarodową Organizacją Pracy pomaga pozycjonować lekarzy osteopatycznych na arenie międzynarodowej w czołówce opieki klinicznej i świadomości korzyści płynących z medycyny osteopatycznej. Wzór do naśladowania dla wielu ludzi na całym świecie.

O AOA

Amerykańskie Stowarzyszenie Osteopatyczne (AOA) reprezentuje ponad 186 000 lekarzy osteopatów (DO) i studentów medycyny osteopatycznej; poprawia zdrowie publiczne; promuje i finansuje badania naukowe; Działa jako główna jednostka certyfikująca dla DO; oraz jednostka akredytująca uczelnie medycyny osteopatycznej. Aby dowiedzieć się więcej o DO i osteopatycznej filozofii medycyny, odwiedź stronę https://findado.osteopathic.org/

Źródło: Amerykańskie Towarzystwo Osteopatyczne

READ  Microsoft Surface Event Live Blog: Wszystkie ogłoszenia zostaną wydane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *