Przewodniczący KCIC ogłosi 2 października cenę biletu na pociąg dużych prędkości Dżakarta-Bandung

Tempo.co, DjakartaPrezes Dyrektor Szybki samochód Indonezja Chiny (KCIC) Dwiyana Slamet Riyadi powiedziała, że ​​oficjalne ceny biletów na szybki pociąg Dżakarta–Bandung zostaną ogłoszone podczas ceremonii otwarcia 2 października.

Dwiana powiedziała, że ​​stawki zostały ustalone na podstawie wynagrodzenia wynikającego z ankiety dotyczącej skłonności do płacenia. Przeprowadzając ankietę, firma KCIC współpracowała z Centrum Usług Testowania, Pomiarów, Szkoleń, Monitorowania i Inżynierii Uniwersytetu Indonezyjskiego, czyli POLAR UI.

„Mówimy o wynikach ankiety dotyczących gotowości do zapłaty. Tak, to 350 000 rupii” – powiedziała Diviana w piątek 29 września 2023 r. w Hub Space X KAI Expo 2023 w Jakarta Convention Center (JCC).

Według niego wyniki badania gotowości do płacenia są zgodne z obowiązującymi standardami. „To liczba próbek i wszystko inne, co powinno spełniać zasady badania” – stwierdziła Dwiana.

Mówiąc bardziej konkretnie, KCIC poprosił POLAR UI o współpracę z uniwersytetami w Chinach, które posiadają wiedzę fachową w dziedzinie pociągów dużych prędkości.

„Przeprowadzili wiele testów metod i wyników, w tym interpretacji danych. Czy przestrzegali zasad zawartych w badaniu dotyczącym prognozowania popytu w Chinach? [And] Okazało się, że jest to do przyjęcia” – dodała Dwiana.

Nie ujawnił jednak dokładnej wysokości opłaty za przejazd koleją dużych prędkości. „Zobaczymy 2 października. Będzie niespodzianka” – powiedział.

Wspomniał także, że możliwe jest specjalne opodatkowanie. „No cóż, jeśli chodzi o opłaty od zainteresowanych stron, to początkowo będzie opłata społeczna. Więc ludzie będą zainteresowani korzystaniem z niej. Ludzie usiądą, poczują to, a wtedy uwierzą w zalety pociągu ekspresowego”. powiedziała Duviana.

Wcześniej cena biletu za szybki pociąg Dżakarta–Bandung wynosiła około 250 000–300 000 Rp, powiedział minister transportu Budi Karya Sumathi. Oficjalne ceny biletów zostaną oficjalnie ogłoszone 2 października podczas inauguracji Kolei Dużej Prędkości Hush.

Yohanesa Maharso

Wybór nauczyciela: Aktualizacja KCIC: Potwierdzono udział 600 osób w próbnym uruchomieniu pociągu ekspresowego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *