Twórca planu przekupstwa marynarki wojennej schwytany w Wenezueli po ucieczce z aresztu domowego w San DiegoCNN

Leonard Francis, były wojskowy wykonawca znany jako „Gruby Leonard”, który zorganizował największy skandal korupcyjny w historii marynarki wojennej USA, został aresztowany we wtorek rano przez władze Wenezueli na wniosek US Marshals Service, podała agencja.

Francis jest obecnie przetrzymywany przez władze Wenezueli, a urzędnicy rządu USA współpracują z Wenezuelą w celu jego ekstradycji, powiedział w środę CNN zastępca marszałka nadzoru USA Omar Castillo.

Po tym, jak Francis uciekł na początku tego miesiąca, federalne organy ścigania USA złożyły tak zwane „czerwone zawiadomienie” w międzynarodowej agencji policyjnej INTERPOL, powiedział Castillo. Czerwone zawiadomienie to powszechna prośba do uczestniczących członków INTERPOLU o tymczasowe aresztowanie poszukiwanego podejrzanego w oczekiwaniu na dalsze działania prawne, takie jak ekstradycja.

Były wykonawca Uciekł z aresztu domowego Castillo powiedział wówczas CNN, że dwa tygodnie temu w San Diego odciął sobie bransoletkę na kostkę z GPS-em.

Uciekł trzy tygodnie przed wyrokiem.

Francis, nazywany „Grubym Leonardem”, przyznał się do winy za przekupstwo i oszustwo w 2015 roku.

Śledztwo w sprawie korupcji rozpoczęło się w 2013 roku i dotknęło stolic i portów na całym Pacyfiku, w tym Singapuru, Tokio, Bangkoku i Manili. Podczas procesu kilku oficerów marynarki wojennej zostało aresztowanych i oskarżonych o oferowanie usług takich jak paliwo i holowniki w zamian za wysyłanie gotówki, prostytutki i opłacone podróże do portów, w których działała firma kontraktowa Francisa.

READ  Los Angeles Unified School District osiągnął porozumienie w negocjacjach ze swoim związkiem zawodowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *