Twitter blokuje konto Kanye Westa za antysemicki tweet po ciepłym powitaniu Elona Muska • TechCrunch

Elona Muska Niepokojąca, nowa wizja Twittera Po wejściu w centrum kontrowersji dotyczących recenzji treści stworzonej przez CEO SpaceX i Tesli Kanye Westa w ten weekend, teraz jest ona w pełni wyświetlana za pośrednictwem Ye.

West pojawił się na Twitterze w piątek wieczorem po raz pierwszy od listopada 2020 r., Tweetowanie „Spójrz na tego Marka, jak wyrzuciłeś mnie na Instagramie” wraz z niewyraźnym zdjęciem jego i założyciela Meta, Marka Zuckerberga, śpiewającego karaoke. Firma potwierdziła Hollywoodzki reporter Instagram faktycznie usunął treści z konta Westa i nałożył na nie ograniczenia w wyniku powtarzających się naruszeń zasad. Chociaż konto Westa zostało znalezione w niedzielę, mogło zostać tymczasowo wyłączone z możliwości publikowania nowych treści.

Ostatnie posty na Instagramie Westa to wszystkie zrzuty ekranu tekstów, a post, który narusza zasady Instagrama, wydaje się być rozmową z Seanem „Diddy” Combsem, w której użył antysemickich tropów, oskarżając drugiego muzyka o kontrolowanie przez „Żydów”. ludzie.”

Przyszły właściciel Twittera, Elon Musk, szybko wkroczył, by powitać Westa z powrotem na scenie, pomimo ostatnich wybuchów antysemickich zakłopotanego artysty.

West wydawał się interpretować ciepłe przyjęcie Muska jako zielone światło, opisując swoje antysemickie intrygi w tweecie 12 godzin później. „Dziś w nocy śpię, ale kiedy się obudzę, umrę [sic] con 3 o narodzie żydowskim”, West napisał na Twitterze w sobotę wieczorem. „… grałeś ze mną i próbowałeś zaciemnić każdego, kto sprzeciwiał się twojemu programowi.”

Pomimo pieczęci aprobaty Muska, Twitter usunął tweeta, który odwoływał się do antysemickich stereotypów często popieranych przez białych zwolenników supremacji, i zablokował konto Westa za „naruszenie zasad Twittera”, potwierdził rzecznik Twittera dla TechCrunch.

Tuż przed wywołaniem chaosu na Instagramie i Twitterze, West wywołał kontrowersje na paryskim Tygodniu Mody, debiutując nową linią w wyskakującym magazynie, która zawierała frazę „White Lives Matter”. incydent Natychmiast zepchnął większość branży modowej z powrotem na zachódDoprowadziło to do sprzeciwu wobec niego i obrony redaktorki Vogue Gabrielli Garrefa-Johnson, która zaatakowała Westa za krytykę jego wyczynu jako „głęboko obraźliwego, brutalnego i niebezpiecznego”.

READ  Wspornik baseballowy NCAA 2022: wyniki dla mężczyzn College World Series, tabela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *