Turystów na Bali zachęca się do uiszczenia podatku turystycznego po przyjeździe

Udostępnij artykuł

Nowy podatek turystyczny na Bali obowiązuje od nieco ponad tygodnia; Chociaż turyści nie wydają się specjalnie przejęci koniecznością zapłacenia dodatkowych 10 dolarów za wizytę na Wyspie Bogów, nowy system boryka się z początkowymi problemami.

Znak Bali przed lotniskiem

Departament Turystyki Bali zwrócił się o pozwolenie na dodanie dodatkowych stanowisk zbiórki na międzynarodowych i krajowych terminalach międzynarodowego lotniska I Gusti Ngurah Rai.

W rozmowie z reporterami Aida Ayu Ustigarini, szefowa marketingu w Biurze Turystyki Bali, wyjaśniła, że ​​proces skanowania bonów podatkowych powinien być szybki.

Wspomniano, że szeroko omawiany system płatności online doświadcza poważnych zakłóceń, a turyści mają trudności z uiszczaniem opłat w Internecie. Krajowa Rada Turystyki Zachęcali ich od tygodni.

Yustikarini ujawnił: „Współpracujemy z Angasa Bura (spółką zarządzającą lotniskiem), aby uzyskać pozwolenie na dodanie liczników płatności, takich jak przyloty krajowe, ponieważ wiemy, że zagraniczni turyści mogą nie tylko przyjechać bezpośrednio z ich kraju, ale także przejeżdżać przez prowincję. Przychodzą w głąb lądu.”

Wniosek pojawił się po tym, jak urzędnicy ocenili i sprawdzili system, który został uruchomiony w zeszłym tygodniu. Biuro Turystyki Bali chce dodać dodatkowe punkty płatnicze na międzynarodowym terminalu odlotów.

Yustigarini powiedział, że z opinii wynika, że ​​na terminalach odlotów należy zainstalować liczniki płatności dla turystów, którzy z różnych powodów nie mogą zapłacić przez Internet, po przyjeździe lub w miejscu zakwaterowania.

Od jego uruchomienia 14 lutego Bali pobrało podatki od 75 883 turystów, generując 11,38 miliarda IDR.

Płatności można dokonywać wyłącznie w rupii indonezyjskiej na kwotę 150 000 IDR, co stanowi w przybliżeniu równowartość 10 USD, biorąc pod uwagę codzienne wahania kursów walut.

Biuro Turystyki Bali przyznało, że strona internetowa i aplikacja Love Bali działają zauważalnie wolno i ulegają awariom.

Jest to problem często zgłaszany władzom przez turystów, którzy przestrzegają pierwotnej dyrektywy, aby płacić online przed przyjazdem, aby skrócić czas oczekiwania w kolejkach na lotnisku.

READ  USAID, Indonezja rozwijają partnerstwa strategiczne w szkolnictwie wyższym

Portal płatniczy Love Polly od tygodni ponownie ulega awarii, często nie ładuje się całkowicie lub wyświetla komunikat o błędzie 404.

Ustigarini powiedział reporterom, że system jest codziennie udoskonalany i że niektórzy sfrustrowani podróżni od miesięcy planują wprowadzenie podatku turystycznego, więc jest mnóstwo czasu na cyfrowy system płatności. Przed rozpoczęciem należy przejść rygorystyczne testy.

Mężczyzna w-pasiastej-koszuli-to-cyfrowy-nomad-poli-w-kawiarni-pracujący-na-swoim-laptopieMężczyzna w-pasiastej-koszuli-to-cyfrowy-nomad-poli-w-kawiarni-pracujący-na-swoim-laptopie

Yustikarini dzieli się nowymi radami dla turystów planujących wyjazd na Bali przy płaceniu podatku turystycznego.

Ustigarini powiedział: „Nie chcemy polecać ani doradzać turystom zagranicznym, aby płacili online, ale nasz system płatności ma wiele problemów. Nie pozwól, aby rozczarowania zagranicznych turystów osłabiły ich zaufanie do Bali jako celu turystycznego.

Karta-płatność-płyta-bezdotykowa płatność-płatnośćKarta-płatność-płyta-bezdotykowa płatność-płatność

Mając to na uwadze, jeśli turyści nie uznają strony internetowej i/lub aplikacji Love Bali za responsywną, najlepszym sposobem zapłaty nowego podatku turystycznego będzie po przybyciu na lotnisko na Bali, chyba że na lotnisku na Bali jest długa kolejka. Hala przylotów.

Alternatywnie turyści mogą zapłacić w swoim hotelu lub za pośrednictwem biura podróży. Yustikarini: „Głównie biura podróży [are best] Bo jeśli agent jest zarejestrowany jako punkt płatniczy, może ubiegać się o bezpośrednie płatności składek nawet dla 500 osób, a więc nie pojedynczo.

Turyści pozują między bramami raju na BaliTuryści pozują między bramami raju na Bali

Yustikarini potwierdziła, że ​​rząd prowincji Bali w dalszym ciągu monitoruje system podatku turystycznego od początku do końca i będzie w dalszym ciągu wdrażał informacje zwrotne w miarę ich zbierania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *