Turyści komentują swoje przewodniki po nakazach i zakazach na Bali

Udostępnij artykuł

Na początku tego roku rząd prowincji Bali nawiązał współpracę z Radą Turystyki Bali i firmą Amazing Indonesia w celu rozpoczęcia kampanii edukacyjnej mającej na celu pomóc w wyeliminowaniu złych zachowań turystów na wyspie.

Trzy miesiące po ich wprowadzeniu reporterzy przyglądają się, jak odwiedzający sądzą o nowych zasadach.

Turyści w Crystal Bay Nusa Penida

Reporterzy przeprowadzili wywiady z tuzinem turystów z Bali i zapytali ich o opinię na temat listy nakazów i zakazów, których obcokrajowcy powinni przestrzegać.

Został on wprowadzony po kampanii edukacyjnej i oszałamiającym wzroście liczby zasad Turyści zachowują się nielegalnie Albo w sposób kulturowo lekceważący na Wyspie Bogów.

Michael, turysta z Rosji, powiedział reporterom, że po przybyciu do międzynarodowego ośrodka I Gusti Ngurah Rai otrzymał broszurę zawierającą informacje o tym, co wolno, a czego nie.

Wyjaśnił: „Jestem na Bali od dwóch miesięcy. Mam książkę „Co wolno i czego nie wolno”. Pamiętam tylko, że nie mogłem pracować na Bali, bo byłem turystą.

Podzielił się swoim pozytywnym nastawieniem do kampanii, zaznaczając, że z przewodnika skorzysta wielu turystów. Zdecydowanie nie zgodził się z rzekomym zachowaniem cudzoziemców działających na wyspie.

Dodał: „Tak, myślę, że tak [the campaign] Dobry Tak długo jak nie będziemy sprawiać kłopotów, myślę, że wszystko będzie dobrze.

Vicky, kolejna turystka ze Stanów Zjednoczonych, wyjaśniła, że ​​po przyjeździe otrzymała listę nakazów i zakazów.

Według niej zasadą, która się wyróżnia, jest skromny ubiór, zwłaszcza w miejscach kultu i świętych.

„Nasi przewodnicy często przypominają nam, co możemy, a czego nie możemy zrobić” – powiedział.

Odnosząc się do pijaństwa, wyjaśniła: „To nie powinno być dozwolone. Muszą przestrzegać zasad. Zdecydowanie powinieneś szanować kulturę innych ludzi.

Deborah powiedziała reporterom, że jej zdaniem należy zrobić więcej, aby wyjaśnić listę nakazów i zakazów dla turystów podczas ich pobytu.

READ  W odpowiedzi na rzekomy wyciek wyników wyborów M.K

Uważa, że ​​powinno być więcej billboardów i tablic informujących, że obcokrajowcy nie mają powodu naruszać prawa i zasad kulturowych.

Powiedział: „Myślę, że jak dotąd jest on skuteczny, ale będzie jeszcze skuteczniejszy, jeśli zostanie zainstalowany w miejscach publicznych”.

Władze na Bali stosują dwutorowe podejście do problemu.

Obydwa starają się lepiej edukować turystów na temat tego, co jest, a co nie jest akceptowalne, oraz pracują nad rozprawieniem się z niewłaściwym zachowaniem poprzez ustanowienie lepszych mechanizmów raportowania.

Turyści spędzający czas na rynku w centrum Ubud

Na początku tego tygodnia Dyrekcja ds. Imigracji uruchomiła nową aplikację na smartfony, która umożliwia dostawcom zakwaterowania turystycznego, przewodnikom wycieczek, obiektom turystycznym i społeczeństwu składanie formalnych skarg na turystów, którzy naruszają zasady.

Aplikacja pomoże także urzędnikom imigracyjnym uważnie monitorować przepływ turystów. Technicznie konieczne jest już, aby wszyscy dostawcy zakwaterowania rejestrowali dane swoich gości do celów prawnych.

Jednak przy tak dużej liczbie nielegalnych schronisk na wyspie imigracjom trudno jest dokładnie ustalić, gdzie wszyscy przebywają w tym samym czasie. Obecnie Bali odwiedza 18 000 osób dziennie.

Luksusowa willa-Pali

Szef Urzędu Imigracyjnego Ngurah Rai, Ngurah Rai Sugito, wyjaśnił, że aplikacja do zgłaszania cudzoziemców (APOA) pomoże poprawić poziom „nadzoru” turystów i obcokrajowców na wyspie.

Sugito wyjaśnił: „Dzięki zgłoszeniu się do APOA można szybko zająć się cudzoziemcami, którzy dopuszczają się naruszeń”.

Zgłoszenia dokonane za pośrednictwem aplikacji zostaną przekazane odpowiednim władzom, np. Grupie Zadaniowej ds. Turystyki Bali Besik, władzom imigracyjnym, policji lub służbie cywilnej.

Aplikacja umożliwia mieszkańcom i turystom składanie skarg dotyczących łamania przez cudzoziemców prawa obowiązującego na wyspie. Kolejną infolinią dedykowaną do składania reklamacji jest nowo uruchomiona infolinia, z którą można się skontaktować pod numerem 08 139 9679 966.

Kuta-plaża-zajęta przez turystów

Chociaż wszelkie wysiłki mające na celu wyeliminowanie mniejszości niewłaściwie zachowujących się obcokrajowców na wyspie są kontynuowane, należy zauważyć, że większość odwiedzających przestrzega prostych zasad i przepisów, dzięki czemu pobyt na wyspie jest niezapomniany i wciągający. Bogowie.

READ  KPU: Prabowo-Kibran prowadzi w Dżakarcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *