UTM mianował Jego Ekscelencję dr Laksanę Dry Handoko na stanowisko adiunkta

Kuala Lumpur, 26 stycznia. – Prezes Indonezyjskiej Krajowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN), dr. Laksana Dri Handoko została mianowana adiunktem na Wydziale Elektrotechniki (FKE) na Universiti Teknologi Malaysia (UTM) od stycznia 2024 r.

Prorektor UTM, prof. Datuk Dis, wręczył list nominacyjny dr Laksanie Dri Handoko. Ira Dziś w kampusie UTM Kuala Lumpur na temat „Nowy ekosystem badawczy w Indonezji” dr. Ahmad Fawzi Ismail, dr Laxana podczas wykładu wprowadzającego dla wybitnego adiunkta profesora ogólnego.

Dr. Laksana Tri Hundoko jest wybitnym indonezyjskim naukowcem i szanowaną osobą publiczną specjalizującą się w teoretycznej fizyce cząstek elementarnych i pełni funkcję Prezesa Indonezyjskiej Akademii Nauk (Lembaka Limu Penketahuan Indonesia) od 2018 do 2021 roku.

Szanowna dr Laksana Tri Handoko wygłosiła wykład publiczny na temat „Nowego ekosystemu badawczego w Indonezji”.

W swoim przemówieniu powitalnym profesor Datuk Ahmad Fauci powiedział: „Nie można odmówić wiedzy specjalistycznej i wkładu dr Laksany Tri Handoko w świat szkolnictwa wyższego i badań, a UTM jest dumne, że należy do naszej społeczności uniwersyteckiej”.

Podczas ceremonii odbyło się także uruchomienie i inauguracja biura satelitarnego BRIN-UTM w FKE, UTM, którego zadaniem jest dalsze usprawnianie współpracy badawczej i akademickiej pomiędzy UTM i BRIN.

„Biuro satelitarne BRIN-UTM stworzy środowisko współpracy dla rozwoju talentów i wywrze wpływ na badania, zwłaszcza wiedzę inżynieryjną i techniczną, która przyniesie korzyści badaniom i innowacjom na poziomie krajowym i regionalnym” – powiedział profesor Ahmad Fauci.

NN
Uruchomienie Biura Satelitarnego BRIN-UTM

Dla przypomnienia, od 2022 r. łącznie 40 badaczy z BRIN będzie kontynuować studia w UTM Johor Bahru w ramach unikalnego programu studiów podyplomowych opracowanego wspólnie przez BRIN i UTM, który obejmuje komponent badań kontraktowych.

Na początku tego roku Minister Szkolnictwa Wyższego Y.P. Datuk Seri Dr Jambri Abd Qadir zapowiedział, że w 2024 r. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego (MoHE) skoncentruje się na pięciu kluczowych obszarach: dostarczaniu najlepszych talentów w kraju, wzmacnianiu badań. i ekosystem innowacji, umożliwiający nowe podejście do wymiany i dzielenia się wiedzą, umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i rozwój sprzyjającego ekosystemu.

READ  Urodzony w Indonezji młody nosorożec sumatrzański dołącza do mniej niż 50 zagrożonych gatunków

Dr. UTM ma pewność, że mianowanie Laxany Dri Handoko i utworzenie biura satelitarnego UTM-BRIN w FKE, UTM wzmocni współpracę między obiema instytucjami a krajem zgodnie z aspiracjami Ministerstwa Zdrowia.

NN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *