Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Indonezja, Holandia Dyskusja na temat łatwych wiz dla Indonezyjczyków

Tempo.co, DjakartaTempo angielski Zebrano pierwsze trzy wiadomości w czwartek, 16 maja 2024 r. Oto najważniejsze informacje: Indonezja i Holandia omawiają łatwe wizy dla Indonezyjczyków; Prezydent-elekt Prabowo Appet Indonezja może osiągnąć 8% wzrostu; oraz lista 10 najbogatszych ludzi Indonezji magazynu Forbes 2024.

Poniżej znajduje się lista 3 najważniejszych wiadomości Tempo angielski Dzisiaj:

1. Indonezja, Holandia Omów łatwe wizy dla Indonezyjczyków

Indonezja i Holandia rozmawiały na forum w Bandung w zachodniej Jawie o zacieśnieniu współpracy dyplomatycznej w celu ułatwienia wydawania wiz obywatelom Indonezji posiadającym zwykłe paszporty.

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia otrzymanego we wtorek od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Dżakarcie, forum nosiło tytuł „Drugi dialog dyplomatyczny i ułatwień dyplomatycznych pomiędzy Republiką Indonezji a Królestwem Niderlandów”.

Na forum poruszono ważne tematy związane ze współpracą w rozwiązywaniu spraw i problemów konsularnych, wizami i udogodnieniami dyplomatycznymi oraz współpracą konsularną w sytuacjach nadzwyczajnych lub klęskach żywiołowych.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

2. Prezydent-elekt Prabowo Appet Indonezja może osiągnąć 8% wzrostu

W środę, 15 maja, prezydent-elekt Prabowo Subianto powiedział na Katarskim Forum Ekonomicznym, że Indonezja może z łatwością osiągnąć ośmioprocentowy wzrost gospodarczy, dodając, że kraj ten nie jest protekcjonistyczny.

Prabowo, który w październiku ma przejąć największą gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej liczącą 270 milionów ludzi, zobowiązał się do wyeliminowania ubóstwa i kontynuowania polityki swojego poprzednika, prezydenta Joko Widodo, polegającego na przetwarzaniu produktów naturalnych na morzu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

3. Lista 10 najbogatszych ludzi Indonezji według magazynu Forbes w 2024 r

Forbes regularnie aktualizuje swój ranking miliarderów prowadzony w czasie rzeczywistym, który zawiera pełną listę najbogatszych osób na świecie, w tym największych indonezyjskich konglomeratów. Od maja 2024 r. lista nie uległa większym zmianom.

Agos Projosamito zadebiutował w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi Indonezji pod względem majątku netto, wyprzedzając legendarnych potentatów Cairula Tanjunga, Tahira i rodzinę Lima Hariando i Deweya Koma. Tymczasem z listy skreślono Joko Susanto, właścicielkę wiodących w kraju marek supermarketów.

READ  Papua Zachodnia przedstawia Pit the Conductor jako symbol Besperavis 2025

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

Tempo.co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *