Trzęsienie ziemi o sile 5,1 miliona zniszczyło cztery domy w Cianjur i przecięło drogę

Tempo.co, CiandżurDzisiaj, 6 czerwca 2023 r., cztery domy zostały uszkodzone, a 50-metrowa wiejska droga została pokryta gruzem osuwiska po trzęsieniu ziemi o sile 5,1 w skali Richtera, które nawiedziło regencję Siangjur na zachodniej Jawie. lub 100 kilometrów na południe od miasta.

„Trzy domy zostały uszkodzone w niewielkim stopniu, a jeden w stopniu umiarkowanym. Nie było ofiar, ponieważ mieszkańcy domu natychmiast wyszli i uratowali się podczas trzęsienia ziemi” – powiedział Sahuri, szef wioski Sirnasari, przez telefon we wtorek, 6 czerwca.

Dostęp do dwóch wiosek jest zablokowany

Sahuri powiedział również, że trzęsienie ziemi wywołało osunięcia ziemi i zasypało drogę łączącą wioskę Sirnasari i wioskę Walahir. Materiał osuwiskowy pokrył całą drogę, blokując dostęp.

„Zakopana droga ma długość 50 metrów, a lawina gruzu osuwiskowego ma wysokość około 3 metrów. Jednoślady ani czterokołowce nie mogą przejeżdżać przez wiejską drogę – wyjaśnił.

Zastępca szefa dystryktu Leles, Iin Solihin, powiedział, że jego strona poinformowała Regionalną Agencję Łagodzenia Skutków Katastrof (BPBD) oraz Agencję Robót Publicznych i Planowania Przestrzennego Cianjur (PUTR) o skutkach trzęsienia ziemi.

„Uszkodzone domy zostały zgłoszone do BPBD. Agencja PUTR została poinformowana o drogach objętych osuwiskami, aby można było natychmiast użyć ciężkiego sprzętu do usunięcia gruzu” – powiedział.

Trzęsienie ziemi o sile 5,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło Cianjur we wtorek, 6 czerwca, o godzinie 14:23 czasu lokalnego. Biuro Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) poinformowało, że środek znajdował się na południowym wybrzeżu Cianjur lub dokładnie na 8,05 stopnia na południe. szerokości geograficznej i 107,01 stopni długości geograficznej wschodniej lub 126 kilometrów z głębokością 10 kilometrów na południowy wschód od miasta Sukhabhoomi.

Deton Abdul Aziz

Wybór nauczyciela: Ponownie trzęsienie ziemi nawiedziło Cianjur; BMKG mówi, że 5 regionów odczuwało wstrząsy

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Harrison Ford mówi, że ponowne spotkanie z gwiazdą Mosquito Coast z 1923 roku, Helen Mirren, było „zachwytem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *