Błyskawica kontra Rangers Game 5 Wynik: Michael Cherkachev, Andrzej Ballad Power Tamba Bay Masowe zwycięstwo w Nowym Jorku.

Zamieniając się w walkę defensywną, Tampa Bay Lightning strzelił gola skrzydłowego Andrzeja Balta zaledwie dwie minuty przed zwycięstwem 5:1 nad New York Rangers w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej. Pomimo porzucenia dwóch pierwszych gier z serii, Lightning ma teraz przewagę 3-2 w serii.

Był to również trzeci z rzędu mecz, w którym Ballad zdobył bramkę

Na 1:50 przed końcem obrońca Błyskawicy Michaił Czerkaczew zablokował strzał z niebieskiej linii. Kiedy Cole po raz pierwszy został zaksięgowany w Czerkasach, kawałek krążka wpadł do sieci i został zaksięgowany na koncie.

W ostatnich trzech meczach Ballad strzelił trzy gole i dwie asysty, w tym trzypunktowy występ we wtorkowym meczu nr 4.

Po bezbramkowym pierwszym okresie, obrońca Rangers Ryan Lindgreen otworzył honor strzelecki. Lindgren strzelił gola z tablic i był w stanie odwrócić górną stronę blogera bramkarza Andrieja Wasilewskiego. Błyskawiczny obrońca Zack Pogosian próbował zniszczyć strefę, ale Lindgren strzelił bramkę przez ruch uliczny, dając Rangersowi prowadzenie 1:0 w drugiej tercji.

Był to drugi gol Lindgreena w sezonie i pierwszy w finale Konferencji Wschodniej. Obrońca Rangers strzelił ostatnią bramkę w piątym meczu pierwszej rundy drużyny przeciwko Pittsburgh Penguins.

Czerkaczew, który był niezwykle aktywny przez cały piąty mecz, zremisował w drugiej tercji wynikiem 1-1 przy 17:34. Błyskawiczny obrońca Rangers napastnik strzelił komuś w nogi Kevina Rooneya i jakoś przekroczył Chesterkins na drugi nieparzysty numer tego wieczoru.

Przed piątym meczem Czerkaczew miał tylko cztery asysty w całym postsezonie. Starszy obrońca zakończył w czwartek mecz główny bramką i asystą.

Teraz Lightning ma szansę awansować do finału Pucharu Stanleya trzeci sezon z rzędu, po swoim własnym lodzie w meczu 6 w sobotę. Tampa Bay ma rekord wszech czasów 8-2, prowadząc 3-2 w siedmiu najlepszych seriach. Ponadto, po raz drugi w historii franczyzy, próbują wyrównać deficyt serii 0-2 w finale konferencji.

READ  AFC Championship Game: Cincinnati Bengal kontra Kansas City Chiefs – na żywo! | Sporty