Trio zostało oskarżone o spiskowanie w celu sprzedaży skradzionych dokumentów z tekstami Eagles

Komentarz

Był koniec lat 70. i świat wkraczał w złotą erę rock and rolla. Orły płynęły na fali sławy Osiągnął swój szczyt wraz z wydaniem „Hotelu California” w grudniu 1976 roku.

Album ugruntował miejsce Orłów na amerykańskiej scenie muzycznej oraz status zespołu jako królewskiej rodziny rockowej. Ale strony z odręcznie pisanymi tekstami i notatkami za niektórymi z jego najlepszych piosenek po pewnym czasie w tajemniczy sposób zniknęły – pojawiły się ponownie prawie pięć dekad później jako front aktu oskarżenia Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork.

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych we wtorek o próbę sprzedania zbioru dokumentów – choć nie do końca – w tym około 100 stron wypełnionych tekstami piosenek takich jak „New Kid in Town”, „Life in the Fast Lane” i kultowego „Hotel California”. Prawa do towarów.

Aukcjoner rockowy Edward Kosinski, sprzedawca rzadkich książek Glenn Horowitz i dyrektor ds. przejęć Rock and Roll Hall of Fame Craig Inciardi są oskarżeni o spisek w celu sprzedaży skradzionych stron – o wartości ponad 1 miliona dolarów – przez okłamywanie władz i fabrykowanie opowieści o tym, że przedmioty dotarły a ich właściciel, członek założyciel Eagles Don Henley

„Oskarżeni próbowali posiąść i sprzedać te wyjątkowe i cenne rękopisy, wiedząc, że nie mają do tego prawa. Sfabrykowali historie o pochodzeniu dokumentów i ich prawie do ich posiadania, aby mogli czerpać korzyści” – powiedział prokurator okręgowy Manhattan Alvin L. . – powiedział Bragg. Komunikat prasowy.

Adwokaci Kosińskiego, Horowitza i Inciardiego, którzy we wtorek nie przyznali się do winy w sądzie, nie odpowiedzieli od razu na prośby The Washington Post o komentarz. Jednak we wspólnym oświadczeniu określili zarzuty jako nieuzasadnione, nielegalne i kryminalne zgłoszone.

„Biuro DA obarcza winą tam, gdzie nie istnieje, i niesprawiedliwie szarga reputację szanowanych profesjonalistów” – powiedzieli prawnicy mężczyzn w oświadczeniu w gazecie. „Będziemy energicznie walczyć z tymi nieuzasadnionymi zarzutami. Ci ludzie są niewinni”.

READ  Członek-założyciel Modest Mouse, Jeremiah Green, umiera w wieku 45 lat | Skromna myszka

Historia o tym, jak gazety trafiły w ręce trzech kolekcjonerów – i prawie sprzedane przez gigantów aukcyjnych Sotheby’s i Christie’s – zaczyna się od byłego gitarzysty Eagles, Dana Feldera. Zaczął pisać piosenki Po dołączeniu do grupy w 1974 roku „Hotel California”.

Teraz w sądzie federalnym toczy się sprawa Eagles przeciwko Hotelowi California

Felder udostępnił demo przypominające „meksykańskie reggae” ze zmarłym frontmanem Eagles Henleyem i Glennem Freyem w 2016 roku, a oni wymyślili koncepcję i filmowy tekst piosenki, który ostatecznie wysunął tytułowy album na pierwsze miejsce. W 1977 roku. Od tego czasu „Hotel California” – który czerpie inspirację z życia w hotelach i „mrocznego podbrzusza amerykańskiego snu”, Henley powiedział Wiadomości CBS – podżegani Teorie spiskowe Uznanie za teksty i nawiedzone gitarowe arpeggio.

Henley udokumentował proces tworzenia piosenki na stronach, które zniknęły po spotkaniu z pisarzem pracującym nad książką o zespole. Pisarz, który nie został zidentyfikowany w akcie oskarżenia, sprzedał później przedmioty w 2005 roku Horowitzowi, który z kolei sprzedał je dwóm innym, jak wynika z dokumentów sądowych.

Kiedy Henley zdał sobie sprawę, że Inciardi i Kosinki próbują sprzedać dawno zaginione rękopisy, powiedział im, że zostały skradzione, zażądał ich zwrotu i złożył skargę na policję. Niemniej jednak prokuratorzy twierdzą, że „zamiast podejmować jakiekolwiek wysiłki w celu potwierdzenia, że ​​faktycznie mają prawa, oskarżeni zaangażowali się w wieloletnią kampanię, aby uniemożliwić Henleyowi odzyskanie rękopisów”.

Chociaż prokuratorzy twierdzą, że anonimowy pisarz ukradł dokumenty, w komunikacji z oskarżonym trio pisarz wspominał „znalezienie porzuconych przedmiotów w garderobie za kulisami na koncercie Eagles” w 2012 roku. Później, jak powiedział, otrzymał je za pośrednictwem asystenta Henleya po pobycie w domu muzyka w Malibu. W 2016 roku autor ponownie zmienił swoją historię, mówiąc, że Frey potajemnie przekazał mu dokumenty — wygodny sposób na zapewnienie własności przedmiotów po śmierci Freya, a konto nie może być kwestionowane.

READ  BMKG prognozuje dziś opady deszczu w głównych miastach Indonezji

Horowitz napisał w e-mailu tego roku, że Frey „nie żyje, identyfikując go jako dowód, to zniknie raz na zawsze”, stwierdzają dokumenty sądowe.

Don Henley mówi, że Orły są skończone. To zawsze był zespół Glenna Freya.

Zmieniające się historie były częścią pięcioletniej próby wylicytowania przedmiotów, jak twierdzi akt oskarżenia. Chociaż początkowo Sotheby’s i Christie’s byli zainteresowani sprzedażą gazet, nie wystawiali ich na aukcje; Od grudnia 2016 r. władze zaczęły wykonywać nakazy przeszukania, aby odzyskać przedmioty z domu Sotheby’s i Kosinskiego w New Jersey.

Teraz wydaje się, że do Henley wraca 100 stron listów, notatek i tekstów.

Menedżer Henley, Irving Assaf, powiedział: „Nikt nie ma prawa sprzedawać nieuczciwie zdobytej własności ani czerpać zysków z bezpośredniej kradzieży niezastąpionej muzycznej historii. tablica ogłoszeń. „Te odręcznie napisane teksty są integralną częścią spuścizny, którą Don Henley stworzył w ciągu swojej ponad 50-letniej kariery. Z niecierpliwością czekamy na zwrot własności Dona dla niego i jego rodziny, aby cieszyć się i zachować dla potomnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *