Teleskop sieciowy NASA pomyślnie zakończył wdrażanie w kosmosie

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA. Źródło: NASA Goddard Space Aviation Center i Northrum Krumman

NASAS Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Załoga w pełni umieściła swoją 21-metrową, pozłacaną przednią szybę i pomyślnie zakończyła ostatnią fazę wszystkich głównych statków kosmicznych, gotowych do działań naukowych.

We wspólnym przedsięwzięciu z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Kanadyjską Agencją Kosmiczną, misja internetowa będzie badać każdy etap kosmicznej historii – od naszego Układu Słonecznego po najdalsze widoczne galaktyki we wczesnym wszechświecie.

„Dzisiaj NASA osiągnęła kolejny kamień milowy w inżynierii od dziesięcioleci. Chociaż podróż nie jest zakończona, dołączę do zespołu internetowego, oddycham trochę łatwiej i wyobrażam sobie przyszłe postępy, które zainspirują świat” – powiedział administrator NASA Bill Nelson. światło z pierwszych galaktyk i odkrywanie tajemnic naszego wszechświata. Każde już dokonane i przyszłe osiągnięcie jest świadectwem tysięcy wynalazców, którzy włożyli swoje życie w tę pracę.

Przed wystrzeleniem rakiety ArianeSpace Ariane 5 dwa skrzydła głównej szyby Webba zostały złożone tak, aby pasowały do ​​nozdrzy. Ponad tydzień po rozmieszczeniu innego ważnego statku kosmicznego, zespół sieciowy zaczął zdalnie otwierać sześciokątne części głównego szkła, największego, jakie kiedykolwiek wystrzelono w kosmos. Był to proces wielodniowy, przy czym pierwszy wniosek został złożony 7 stycznia, a drugi 8 stycznia.

Koncepcja artystyczna Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Koncepcja tego artysty dotycząca Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba w kosmosie pokazuje pełne wykorzystanie wszystkich jego kluczowych elementów. Teleskop został złożony, aby zmieścić się w pojeździe rakietowym, a następnie powoli otwierany dwa tygodnie po wystrzeleniu. Źródło: NASA GSFC / CIL / Adriana Manrique Gutierrez

Kontrola piętra Mission Operations Center w Space Telescope Science Institute w Baltimore zaczęła używać drugiego bocznego panelu szklanego o 8:53 czasu wschodniego. Kiedy został przedłużony do 13:17 czasu EST i wrócił do normy, panel ogłosił, że wszystkie główne wdrożenia zostały pomyślnie zakończone.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Na razie wzrosty rynkowe nawet przy wzroście rentowności; Tesla Rywal Xpeng z kranu

Największy i najbardziej złożony teleskop do badań kosmicznych na świecie zacznie teraz przesuwać swoje 18 głównych szklanych sekcji, aby ustawić optykę teleskopu. Zespół naziemny wyda 126 siłownikom znajdującym się z tyłu sekcji wygięcie każdej szyby – to wyrównanie zajmie kilka miesięcy. Zespół będzie rozbudowywał narzędzia naukowe przed zaprezentowaniem pierwszych zdjęć Webba tego lata.

Thomas Zurbuchen, współdyrektor wykonawczy Dyrektoriatu Misji Naukowych w siedzibie NASA w Waszyngtonie, powiedział: „Jestem bardzo dumny z zespołu, który od dziesięcioleci obejmuje kontynenty”.

Wkrótce sieć spali się do trzeciej neutralnej korekty – jedna trzecia teleskopu ma krążyć dokładnie wokół drugiego punktu LoCrange, powszechnie znanego jako L2, który znajduje się około 1 miliona mil od Ziemi. Jest to końcowy stan orbitalny ciepła, w którym jego osłona słoneczna zakłóca obserwacje promieniowania podczerwonego pochodzącego ze Słońca, Ziemi i Księżyca. Sieć została zaprojektowana do przechwytywania światła podczerwonego z ciał niebieskich z większą niż kiedykolwiek wcześniej przejrzystością oraz do badania naszego Układu Słonecznego i odległych światów przez ponad 13,5 miliarda lat.

„Pomyślne zakończenie wszystkich wdrożeń Web Space Telescope ma znaczenie historyczne” – powiedział Gregory L., dyrektor projektów internetowych w siedzibie NASA. powiedział Robinson. „Po raz pierwszy misja kierowana przez NASA podjęła próbę ukończenia złożonej linii w celu rozszerzenia laboratorium w kosmos – znaczące osiągnięcie dla naszego zespołu, NASA i świata”.

Dyrekcja Operacji Naukowych NASA nadzoruje te prace. Goddard Space Aviation Center NASA w Greenfield w stanie Maryland zarządza projektem dla agencji i nadzoruje Space Telescope Science Institute, Northrobe Krumman i innych partnerów w pracy. Oprócz Goddarda do projektu przyczyniło się Centrum Kosmiczne im. Johnsona w Houston, Laboratorium Napędów Odrzutowych w Pasadenie, Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla w Huntsville w stanie Alabama, Centrum Badań Amaze w Dolinie Krzemowej i wiele innych ośrodków NASA.

READ  Charles Sobraj: francuski seryjny morderca „The Serpent” zwolniony z więzienia w Nepalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *