Telechirurgia robotyczna: wspólne przedsięwzięcie Iranu i Indonezji

Iran i Indonezja utworzą zrobotyzowane centrum telechirurgii

Dokonując przełomowego posunięcia, które utoruje drogę nowej erze zdalnych procedur medycznych, Iran i Indonezja łączą siły, aby stworzyć pionierskie centrum telechirurgii robotycznej w Makassar w Indonezji. Współpraca, nazwana „Indonezyjsko-Irańskim Centrum Zdalnej Chirurgii Robotycznej”, jest wynikiem wirtualnego spotkania wiceprezydenta Iranu ds. nauki, technologii i gospodarki opartej na wiedzy Ruhollaha Dekhaniego z ministrem zdrowia Indonezji Budi Konadi Sadiqinem.

Partnerstwo dla Postępu

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem, w którym biorą udział różne instytucje z obu krajów, w tym irański prorektor ds. nauki, Uniwersytet Medyczny w Teheranie, Irański Instytut Robotyki Sina, Ministerstwo Zdrowia Indonezji, Uniwersytet Hasanuddin i Indopharma. Joint venture jest rozwinięciem wcześniejszej inicjatywy rozpoczętej w 2019 roku, która umożliwiła wykonanie telechirurgii z użyciem robota pomiędzy indonezyjskimi miastami Bandung i Yogyakarta.

(Przeczytaj także: Minister spraw zagranicznych Iranu krytykuje zachodnie „instrumentalne użycie” UNHRC)

Ekspansja i ekspansja

Celem tej nowej inicjatywy jest rozszerzenie tych postępów na cały archipelag indonezyjski, wzmocnienie odporności sektora zdrowia i promowanie stosowania zaawansowanego sprzętu medycznego. Ponadto Iran i Indonezja podpisały w sierpniu odrębną umowę zezwalającą Iranowi na eksport do Indonezji chirurgów-robotów wyprodukowanych w kraju i utworzenie dwóch ośrodków rozwoju chirurgii robotycznej.

(Przeczytaj także: Iran wzmacnia więzi kulturalne z Egiptem: mianuje doradcę ds. kultury)

Miejsce Iranu w telechirurgii robotycznej

Iran zajmuje w tej dziedzinie pozycję drugiego kraju na świecie, który z powodzeniem przeprowadził telechirurgię z użyciem robota. To osiągnięcie, w połączeniu z zaangażowaniem Iranu we wspieranie międzynarodowych partnerstw w regionie, plasuje Iran na czele tej powstającej technologii medycznej.

Indonezyjsko-Irańskie Centrum Zdalnej Chirurgii Robotycznej jest świadectwem siły międzynarodowej współpracy i potencjału technologii do zrewolucjonizowania opieki zdrowotnej. Ponieważ dziedzina telechirurgii stale ewoluuje, jasne jest, że tego typu partnerstwa odegrają zasadniczą rolę w kształtowaniu jej przyszłego kierunku i wpływu.

Czytaj więcej

READ  Elon Musk wycofał się z umowy kupna Twittera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *