Szwajcarii do wspierania ożywienia gospodarczego Indonezji poprzez MŚP

Współpraca indonezyjsko-szwajcarska rozpoczęła się w 1951 r., co pchnęło kwestie rozwoju, ubóstwa i zmian klimatycznych do rozwoju gospodarki odpornej na zmianę klimatu. Indonezja jest priorytetowym krajem Szwajcarii w zakresie współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego. Pod nadzorem Szwajcarskiego Sekretariatu Stanu ds. Gospodarczych (SECO) program współpracy Szwajcarii z Indonezją ma na celu osiągnięcie wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu i ograniczenie ubóstwa. Szwajcaria postrzega Indonezję jako kraj o dobrym wzroście gospodarczym, ale wciąż od 25 do 50 milionów ludzi żyjących w ubóstwie – zagrożonym powrotem do ubóstwa z powodu COVID-19.

Za pośrednictwem Szwajcarskiego Sekretariatu Stanu ds. Gospodarczych (SECO) program współpracy Szwajcarii z Indonezją czyni Indonezję krajem priorytetowym pod względem rozwoju. Szwajcaria pomaga Indonezji w jej średnioterminowym planie rozwoju na rzecz odbudowy i transformacji gospodarczej po Covid-19. Średnioterminowy wzrost gospodarczy Indonezji koncentruje się na sektorze MŚP. Szwajcaria, za pośrednictwem SECO, pomaga Indonezji przezwyciężyć wyzwania związane ze zróżnicowanym rozwojem i stać się bardziej konkurencyjną, odporną, sprawiedliwą i zasobooszczędną gospodarką. Szwajcaria pomaga Indonezji w opracowaniu ram politycznych stymulujących inwestycje w rozwój zrównoważonych łańcuchów wartości. SECO dąży do zmniejszenia barier w finansowaniu MŚP i promowania przedsiębiorczości kobiet poprzez rozwój platform fintech i cyfrowych w celu zwiększenia produktywności i wzrostu indonezyjskich MŚP.

Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej, JE Madame Doris Luthard, powiedziała, że ​​pomoże sfinansować i wesprzeć projekt Indonezji na rzecz zrównoważonych, konkurencyjnych i odpowiedzialnych przedsiębiorstw (SCORE), ponieważ rząd szwajcarski dostrzegł pozytywny potencjał SCORE w zakresie poprawy siły roboczej i warunków pracy w Indonezji . . Indonezja ma MŚP i wielu graczy UKM, którzy potrzebują wzmocnienia pozycji i wsparcia finansowego, aby zwiększyć produkcję i rozwój produktów zarówno w kraju, jak i za granicą.

25 lutego 2021 r. rozpoczęto inicjowanie współpracy gospodarczej na rzecz rozwoju poprzez wirtualny Indonezyjsko-Szwajcarski Program Współpracy Rozwojowej na lata 2021-2024. Współpraca ta koncentruje się na wzmacnianiu instytucji publicznych poprzez wykorzystanie zasobów i wzmacnianie konkurencyjności sektora prywatnego. Zwłaszcza MŚP. Ponadto Ministerstwo Spółdzielni i MŚP wraz ze Szwajcarsko-Indonezyjską Izbą Handlową (SwissCham Indonesia) współpracują w celu zwiększenia zdolności indonezyjskich MŚP do penetracji wyspecjalizowanych rynków eksportowych do Europy przez Szwajcarię. W tej umowie Michael Gottis, wiceprezes Ambasady Szwajcarii w Indonezji, powiedział, że indonezyjskie produkty MŚP prawdopodobnie trafią na rynek europejski.
Rozwój współpracy Indonezja-Szwajcaria rośnie, aby dotrzeć do kilku podstawowych sektorów rozwojowych w Indonezji. Szwajcaria jest krajem-darczyńcą dla Indonezji, który zapewnia pomoc dla projektów współpracy między tymi dwoma krajami poprzez finansowanie, wzmacnianie pozycji lub promowanie transferu technologii. Nic więc dziwnego, że inwestycje Szwajcarii w Indonezji rosną wraz z rozwojem wszechstronnej współpracy. Według danych Ministerstwa Inwestycji (BKPM) Szwajcaria znalazła się w pierwszej dziesiątce kierunków bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Indonezji w pierwszym półroczu 2021 roku. Wartość szwajcarskich inwestycji w Indonezji sięgnęła 469,5 mln USD w 199 projektach. Według ambasady Indonezji w Bernie w Szwajcarii, Indonezja odnotowała w 2021 r. nadwyżkę bilansu handlowego w wysokości 15,34 mln USD, czyli 10,37 bln IDR.

READ  Zyski Saudi Aramco rosną z powodu wyższych cen ropy

Pokazuje to, że współpraca Indonezji i Szwajcarii napędza znaczny wzrost gospodarczy w obliczu pandemii COVID-19. Dlatego Szwajcaria jest ważnym partnerem handlowym i gospodarczym Indonezji, więc to referendum jest filarem umowy handlowej między Indonezją a Szwajcarią w staraniach o zapewnienie otwartego i uczciwego handlu. Dlatego Indonezja ratyfikuje kompleksową umowę o partnerstwie gospodarczym Indonezja-Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu (IE-CEPA), aby zapewnić otwarty handel. Indonezja-Szwajcaria jest zobowiązana do zwiększenia handlu, zwiększenia inwestycji i wspierania industrializacji w Indonezji w celu ożywienia gospodarczego. IE-CEPA jest jednym ze szlaków handlowych, którymi produkty indonezyjskich MŚP mogą szybko trafić na rynek europejski. Model współpracy rozwojowej Indonezja-Szwajcaria, oparty na priorytetach Indonezji, może służyć jako model bardziej efektywnej współpracy rozwojowej. Dlatego Szwajcaria jest krajem współpracującym z Indonezją, która nadal płaci nadwyżki Indonezji i Szwajcarii.
Szwajcarski rząd nadal wspiera politykę ożywienia gospodarczego i dynamikę gospodarczą, które mogą przyspieszyć wzrost gospodarczy i rozwój Indonezji. UKM jest jednym z sektorów, które odgrywają ważną rolę w obecnym wzroście gospodarczym Indonezji. UKM jest produktem przyjaznym dla środowiska, ponieważ nie wymaga dużego przemysłu do jego przetworzenia. W związku z tym jest to zgodne z celem Szwajcarii, jakim jest ograniczenie globalnych zmian klimatu i rozwój gospodarki odpornej na zmianę klimatu.

Rozwój gospodarczy jest kluczowym aspektem szwajcarskiej wizji współpracy międzynarodowej w latach 2021-2024, która wspiera niezbędne umiejętności na różnych rynkach pracy w krajach rozwijających się. Szwajcaria pomaga krajom partnerskim, takim jak Indonezja, osiągnąć niezawodną strukturę gospodarczą. Dlatego Szwajcaria pomaga Indonezji finansować rozwój indonezyjskich MŚP, ponieważ MŚP są podstawowym sektorem indonezyjskiej gospodarki. Indonezja ma bardzo dobre umiejętności w zakresie MŚP, ale bardzo małe umiejętności marketingowe i brandingowe, aby dotrzeć na rynek globalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *