Szef policji wzywa chrześcijan w Indonezji do zachowania jedności

Módlmy się wszyscy, zjednoczmy się i miejmy przywódców, którzy poprowadzą nasze państwo do lepszego rozwoju, a nasz naród do dobrobytu.

JAKARTA (Antara) – Generał policji krajowej Listio Sikit Prabowo wezwał chrześcijan w całej Indonezji do utrzymania jedności narodowej w obliczu zróżnicowanych preferencji politycznych wyborców w wyborach powszechnych w 2024 r.

W niedzielę przemawiając do członków kongregacji katedry w Dżakarcie, Prabowo zaapelował do arcybiskupa Dżakarty, aby modlił się o jedność kraju, nawet jeśli wyborcy w urnach wyborczych 14 lutego 2024 r. wybiorą inną opcję.

Odwiedzając kościół, aby przestrzegać środków bezpieczeństwa przed nabożeństwami z okazji Bożego Narodzenia, powiedział, że jedność i pokojowe wybory są niezbędne dla przyszłości kraju.

„Więc módlmy się wszyscy. Musimy być zjednoczeni i mieć przywódców (z wyborów), którzy poprowadzą nasze państwo do lepszego rozwoju i dobrobytu dla naszego narodu” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Dyskryminacja ze strony urzędników państwowych utrudnia usługi publiczne: Minister Anas

Komisja Wyborcza (KPU) podjęła decyzję, że wybory prezydenckie i parlamentarne odbędą się jednocześnie 14 lutego 2024 r.

Komisja oficjalnie wyznaczyła 75-dniowy okres kampanii wyborczej dla trzech par kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta od 28 listopada br. do 10 lutego przyszłego roku.

Wszystkie partie polityczne i kandydaci na prezydenta obiecali przeprowadzenie pokojowych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Organizuje pięć rund debat przed wyborami prezydenckimi w 2024 r. w ramach swoich wysiłków na rzecz lepszego informowania wyborców o zobowiązaniach politycznych trzech par kandydatów na prezydenta i wiceprezydentów.

Pierwsza i druga tura odbyły się 12 i 22 grudnia 2023 r., trzecia i czwarta 7 i 21 stycznia 2024 r., a piąta 4 lutego 2024 r.

Powiązane wiadomości: Kanjar już w pierwszej debacie przypomina Prabowo o braku nawozów

W wyborach prezydenckich rywalizować będą trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta: Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i Ganjar Pranowo-Mahfud MD.

READ  Rząd wzywa kobiety, aby nadal uczestniczyły w epoce cyfrowej

Basvedan i Iskandar zostali nominowani przy wsparciu Partii Nastem, Partii Przebudzenia Narodowego (PKP), Partii Sprawiedliwości Dostatniej (PKS) i Partii Ummat.

Tymczasem Subianto i Raka mają poparcie Partii Gerindra i partii, w tym Kolkar, Partii Mandatu Narodowego (PAN), Partii Demokratycznej i Partii Kelora.

Pranovo i Mahfut mają poparcie Indonezyjskiej Partii Demokratycznej (PDIP), Zjednoczonej Partii Rozwoju, Partii Berindo i Partii Hanura.

Powiązane wiadomości: Indonezyjska KPU rozpoczyna pierwszą debatę prezydencką przed wyborami w 2024 roku

Przetłumaczone przez: Laili R, Rahmat Nasushan
Prezenter: Zafar M Siddiqui
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *