Światowe Forum Wody może wpłynąć na plany podróżnicze turystów z Bali

Udostępnij artykuł

Bali będzie gospodarzem Światowego Forum Wody w maju 2024 r.

Podczas największej międzynarodowej konferencji na wyspę przybędą 44 głowy państw i ich przedstawiciele, aby omówić relacje świata z płynem życia.

Wodospad i świątynia wody na Bali.jpg

Chociaż Światowe Forum Wody nie jest wydarzeniem na poziomie G20, które odbędzie się na Bali w listopadzie 2022 r., to masowe wydarzenie obejmie największe kurorty i atrakcje wyspy i zgromadzi ponad 50 000 delegatów, którzy będą dyskutować o wodzie.

10. Światowe Forum Wody odbędzie się na Bali w dniach 18–24 maja, tuż przed rozpoczęciem szczytu sezonu turystycznego na Bali.

Chociaż urzędnicy na całej wyspie pracują przez całą dobę, aby zapewnić, że całe wydarzenie przebiegnie sprawnie, a konwencja nie będzie miała wpływu zarówno na turystów, jak i mieszkańców, nieuchronnie nastąpi wzajemne przenikanie się wszystkich grup.

W miarę jak na międzynarodowe lotnisko I Gusti Ngurah Rai na Bali przybywa ponad 50 000 pasażerów, wzrośnie ruch na lotnisku, ruch drogowy i zapotrzebowanie na pokoje hotelowe.

W tym tygodniu rozmawiając z reporterami Firdous Ali z Ministerstwa Robót Publicznych, Mieszkalnictwa Publicznego i Zasobów Wodnych potwierdził, że podczas siedmiodniowego wydarzenia odbędzie się ponad 290 wydarzeń.

Ali wyjaśnił: „Spotkanie na Bali będzie monumentalnym zgromadzeniem, które przekształci całą politykę i entuzjazm, aby wspólnie stawić czoła przyszłości, czyniąc wodę źródłem życia, a nie źródłem katastrof”.

Tematy omawiane przez czołowych przywódców klimatycznych, ekspertów ds. wody i decydentów obejmują bezpieczeństwo wodne i dobrobyt, wodę dla ludzi i przyrody, ograniczanie ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi i zarządzanie nim, zarządzanie, współpracę i dyplomację wodną, ​​zrównoważone finansowanie wody oraz wiedzę i innowacje.

Jednym z najbardziej efektownych specjalnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w ramach Światowego Forum Wody jest Community Melukat Festival.

Ponad 1500 delegatów weźmie udział w ceremonii Melugat, która odbędzie się 18 maja 2024 r. na plaży Melasti.

READ  Rząd przeznaczy 90 bilionów rupii na reformę służby zdrowia

Plaża Melasti znajduje się na południowym krańcu półwyspu Bukit, w połowie drogi między kurortami Uluwatu i Nusa Dua, gdzie odbywa się większość wydarzeń konferencyjnych.

Ali wyjaśnił: „Prezentujemy lokalną balijską mądrość, ponieważ wiemy, że Bali ma niezwykłą wyjątkowość. Zaproponujemy to (Melukat) później, 18 maja 2024 r., dzień przed kolacją i ceremonią otwarcia.

Bally-buk-w-buku-n-przed-nybyBally-buk-w-buku-n-przed-nyby

Podczas wydarzenia delegacje i światowi przywódcy zostaną również zaproszeni do odwiedzenia Subak na tarasach ryżowych Jatiluwi.

Turyści planujący wizytę na Bali w trzecim tygodniu maja mogą chcieć uwzględnić to w swoich planach podróży.

Ali dodał: „Subak jest wzorem do naśladowania w zakresie sprawiedliwej gospodarki wodnej. Zarządzanie Subak Jatiluwih wykorzystuje w pełni zrównoważony system rolniczy, taki jak sprawiedliwa i konsekwentna dystrybucja wody, aby poradzić sobie z suszą i zmianami klimatycznymi.

widok z lotu ptaka na taras-jatilua-poly-1widok z lotu ptaka na taras-jatilua-poly-1

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów Światowego Forum Wody przybywającego na Bali jest tworzenie i Otwarcie Muzeum Wody W regencji Tabanan; Znajdujące się niedaleko Muzeum Subak Muzeum Wody jest w budowie od końca ubiegłego roku i zajmuje powierzchnię sześciu hektarów.

Więcej szczegółów na temat możliwości zwiedzania Muzeum Wody podamy wkrótce.

Gospodarka wodna może początkowo nie wydawać się interesująca dla turystów z Bali, ale woda wpływa na wiele elementów wakacji na wyspie. Niedobór wody jest poważnym problemem wielu społeczności na wschodzie Bali.

Unesco-Jatiluwih-Taras-Rice-in-Tabanan-Regency.BalijbijUnesco-Jatiluwih-Taras-Rice-in-Tabanan-Regency.Balijbij

Woda, morze, wodospady czy zalane tarasy ryżowe przyciągają turystów na Bali. Stan dróg wodnych i oceanów na Bali ma bezpośredni wpływ na jakość doświadczeń odwiedzających.

Zaledwie w zeszłym tygodniu na kultowe plaże wyspy wyrzucono tony plastikowych odpadów.

Mamy nadzieję, że konferencja pomoże w opracowaniu nowych i zrównoważonych strategii gospodarki wodnej i zdrowia wód na Bali i na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *