Subianto ogłasza syna Jokowiego na kandydata na prezydenta

JAKARTA (Antara) – Lider Partii Gerindra, Prabowo Subianto, ogłosił w niedzielny wieczór, że najstarszy syn prezydenta Joko Widodo (Jokiego), Gibran Rakabuming Raka, będzie kandydował na prezydenta w wyborach prezydenckich w Indonezji w 2024 roku.

Ogłaszając to w swojej rezydencji w Dżakarcie, powiedział: „Indonezyjski Pioneer Alliance przeprowadził końcową debatę i jednomyślnie zgodził się nominować Prabowo Subianto na kandydata na prezydenta oraz Gibrana Rakabuminga Rakę na wiceprezydenta”.

Subianto powiedział, że decyzja była jednomyślna i wszystkie partie członkowskie Indonezji Onward Alliance osiągnęły konsensus w sprawie tej decyzji.

Kiedy ogłosił nazwisko swojego kandydata na kandydata, było obecnych wielu przywódców partii tworzących z nim sojusz.

Wśród przewodniczących partii znajdują się przywódca Partii Golkar Erlanga Hartardo, przywódca Partii Mandatu Narodowego (PAN) Zulkifli Hasan, przywódca Partii Gwiazdy Półksiężyca (PPP) Yusril Ihsa Mahendra i przywódca Partii Demokratycznej Agus Harim.

Jednak Raka, który obecnie pełni funkcję burmistrza Surakarty, nie był obecny, gdy przewodniczący partii Gerindra Subianto ogłosił swoje nazwisko jako kandydata koalicji na wiceprezydenta.

W sobotę (21 października) partia Golkar zaproponowała Rakę na kandydata Prabowa Subianto w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Para Subianto-Raka nie zarejestrowała się jeszcze w Komisji Wyborczej Publicznej (KPU), natomiast para Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar i Ganjar Pranowo-Mahfud.MD zrobili to w czwartek (19 października).

Rejestracja par kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta trwa od 19 października do 25 października 2023 r.

Indonezyjskie prawo wyborcze określa parę kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta nominowanych przez partię polityczną lub koalicję partii politycznych w poprzednich wyborach parlamentarnych.

W związku z tym para kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta musi mieć poparcie co najmniej 115 członków DPR – spośród 575 członków parlamentu – lub partii politycznej lub koalicji partii, która w wyborach powszechnych w 2019 r. otrzymała co najmniej 34 992 703 głosów.

READ  Ze względu na rosnącą inflację Sony podniosło cenę konsoli PlayStation 5

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Anis i Muhaimin przechodzą badania lekarskie w szpitalu Khatot Subroto
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Ktokolwiek to jest: kolejny przywódca nalegał, aby wzmocnić Indonezję

Przetłumaczone przez: Genta Denri, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *